ciało po porodzie
fot. Mothercare

Bądź dumna ze swojego ciała! Te niesamowite zdjęcia mają moc

Nowa kampania Mothercare pokazuje, jak naprawdę wygląda kobiece ciało po porodzie. I jest ono bezapelacyjnie piękne!
Dominika Bielas
ciało po porodzie
fot. Mothercare
Prawdziwe kobiety bez Photoshopa, bez retuszu i przekłamywania rzeczywistości? W ten sposób Mothercare chce zachęcić mamy do akceptacji swojego ciała. Ta kampania jest nie tylko piękna, ale i bardzo potrzebna.

Daleko od ideału?

Instagram jest pełen zdjęć kobiet, które zaledwie kilka dni po porodzie pokazują swoje idealne ciała. W imię motywacji do działania zaburzają obraz ciała młodej mamy. Wiele pań niestety nie radzi sobie ze zmianami, jakie zachodzą w ciele i nie chodzi tu o lenistwo, ale o psychikę. Niektóre kobiety dość naturalnie, nawet bez ćwiczeń, wracają do poprzedniej sylwetki, inne potrzebują więcej czasu. To sprawia, że wiele mam wpada w kompleksy. Myślą, że ciało tuż po ciąży powinno być fit, bez żadnej „skazy".

Jak dowodzą badania przeprowadzone przez markę Mothercare, co czwarta mama odczuwa presję ze strony mediów społecznościowych. Ponad 80 proc. pań porównuje swój wygląd do nierealistycznych zdjęć zamieszczanych w sieci. Natomiast połowa czuje, że musi sprostać tym wymaganiom. 90 proc. kobiet w wieku 18-25 uważa, że ich ciała będą porównywane z obrazem, jaki prezentują celebrytki. W rezultacie, ponad połowa mam w mediach społecznościowych używa specjalnych filtrów i aplikacji do obrabiania zdjęć, by ukryć te elementy swojego wyglądu, które im się nie podobają. Większość z ankietowanych czuje się niekomfortowo ze swoim ciałem i nie tyczy się to tylko internetu. Dla wielu z nich problem braku samoakceptacji przekłada się na sytuacje intymne z partnerem. 
Redakcja poleca: Rozstępy w ciąży - film
Sprawdź porady położnej, jak uniknąć rozstępów w ciąży.

Czas na zmiany!

Nie wyglądu mam, ale sposobu myślenia i postrzegania kobiecego ciała. Większość respondentów (84 proc.) uważa, że ​​media powinny częściej prezentować realistyczny obraz ciała po porodzie, np. pokazując rozstępy i blizny. Dlatego marka Mothercare wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Postanowiła stworzyć kampanię, która swoją surową i realistyczną formą ma zachęcać kobiety do bycia dumnymi ze swoich ciał po narodzinach dziecka. W ramach akcji „The Body Proud Mums” marka zaprosiła 10 matek z Wielkiej Brytanii, które wystąpiły w specjalnej sesji zdjęciowej. Żadne zdjęcie nie zostało obrobione w Photoshopie, bez obaw zaprezentowano rozstępy, nabrzmiałe piersi czy widoczne blizny. Na każdym zdjęciu zamieszczono także krótkie hasło: „Piękna, prawda?”

- Celem tej kampanii jest powstrzymanie presji, jaką czują młode mamy po urodzeniu dziecka. Chcemy je zachęcić, by zamiast poczucia wstydu i niepewności z powodu swojego wyglądu, celebrowały zmiany, które zaszły w ich ciele – mówi Linda Papadopulous, twórczyni kampanii. Mothercare chce uświadomić matkom, że każde ciało jest piękne i niepowtarzalne, nawet mimo niedoskonałości. Kampania ta z pewnością uświadomi także panom, z jakimi emocjami borykają się ich partnerki, by ci także mogli okazać im potrzebne wsparcie. W końcu te ciała dokonały czegoś niesamowitego i są piękne, prawda?

Zobaczcie poniżej niesamowite zdjęcia mam:

ciało po ciąży
Nardy, 20 tygodni po porodzie.

ciało po porodzie
Sabra, 10 tygodni po porodzie.

ciało po porodzie
Louise, 29 tygodni po porodzie.

ciało po ciąży
Tina, 27 tygodni po porodzie.

ciało po porodzie
Eleanor, 14 tygodni po porodzie.

ciało po porodzie
Harriet, 26 tygodni po porodzie.

ciało po porodzie
Tesha, 26 tygodni po porodzie.

ciało po porodzie
Chantelle, 11 tygodni po porodzie.

ciało po porodzie
Kesia, 17 tygodni po porodzie.

Źródło: Mothercare

  [content:1_4547,0_25078,0_25107,0_23643:CMNews]
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy