Jak wygląda drugi poród i kolejne? Mówi ginekolog [WIDEO]

Czy drugi poród zawsze przebiega szybciej niż pierwszy? Co to takiego jest poród uliczny? Na te pytania odpowiada ginekolog położnik ze szpitala Medicover w Warszawie.

Zobacz inne z serii: Jak przygotować się do porodu? (6)

– Jeżeli pierwszy poród przebiegał w miarę sprawnie i szybko, to kolejne porody mają bardzo dużą szansę odbyć się w podobny albo nawet jeszcze szybszy sposób – mówi dr n. med. Ewa Kurowska, ginekolog położnik ze szpitala Medicover w Warszawie. – Zdarza się czasami, że bez absolutnie żadnych objawów przepowiadających, dosłownie po kilku skurczach kobieta rodzi dziecko. Takie porody bardzo szybkie, nazywane są porodami ulicznymi i są zaskoczeniem nie tylko dla personelu, ale też dla samej mamy. 

Czy drugi poród jest szybszy? 

Rzeczywiście bardzo często ta zasada jest obserwowana przez ginekologów: 
– Nie chodzi o to, żeby pacjentka podczas drugiego porodu od razu po rozpoczęciu się akcji skurczowej przyjeżdżała do szpitala, ale rzeczywiście może się zdarzyć, że podczas drugiego porodu skurcze porodowe pojawią się szybciej, że szybciej zrobią się częstsze i szybciej dadzą efekt w postaci skróconej i rozwartej szyjki macicy – tłumaczy dr Kurowska. 

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 1 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy