Jak wygląda dziecko po pierwszym dniu w przedszkolu?
fot. Boobafett13/Reddit/kolaż babyonline.pl

Tak wygląda dziecko PRZED wyjściem do przedszkola, a PO powrocie...

Ta mama zrobiła zdjęcia swojej córce pierwszego dnia przedszkola: PRZED wyjściem i PO powrocie do domu. Efekt? Przekomiczny i jakże prawdziwy! Znacie to?
Karolina Stępniewska
Jak wygląda dziecko po pierwszym dniu w przedszkolu?
fot. Boobafett13/Reddit/kolaż babyonline.pl
Ubierasz dziecko w śliczne, pachnące, czyste i wyprasowane ubranka, czeszesz niesforne kosmyki i upinasz spinkami, a chwilę później ubranie jest wygniecione, poplamione i rozdarte, z misternie ułożonej fryzury pozostało tylko wspomnienie. Taka rzeczywistość to powszechne doświadczenie chyba każdego rodzica, szczególnie odczuwalne, kiedy dziecko zaczyna chodzić do przedszkola lub szkoły.

Dzień w przedszkolu czy szkole to jak jazda na kolejce górskiej – nie ma co do tego złudzeń. Nasze dzieci przeżywają przygody, walczą o przetrwanie, biegają, siedzą, przebierają się, przeciskają przez tłum innych uczniów na korytarzu... Kelly O'Brien, mama 5-letniej Franky, ma przezabawny dowód na to, że pierwszy dzień w przedszkolu to wyjątkowo trudne doświadczenie. Przed wyjściem do przedszkola zrobiła córce zdjęcie: dziewczynka jest uroczo uśmiechnięta, ślicznie uczesana, we włosach ma elegancką kokardę. 


fot. Boobafett13/Reddit

Jej zdjęcie po powrocie do domu pokazuje jednak , że mała niejedno przeszła tego dnia:


fot. Boobafett13/Reddit
Sama pamiętam, jak w jeszcze w szkole podstawowej nauczycielki ciągle poprawiały mój warkocz, bo z każdej strony wymykały się włosy i wyglądałam na wiecznie nieuczesaną. Teraz moja córka powtarza moje doświadczenie, mimo że – przysięgam! - każdego ranka skrupulatnie zaplatam jej włosy w warkocz i ujarzmiam włosy spinkami. Kiedy wchodzimy do szkolnej szatni już jest rozczochrana. Syn natomiast każdego ranka zmienia koszulkę – jeśli nie poplami się przy śniadaniu, zrobi to przy myciu zębów. Nie ma innej opcji. A jak to wygląda u was?

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak zrobić loczki: fryzura dla dziewczynki - wideo
Dziewczynki kochają loki! Doświadczona fryzjerka pokazuje, jak uczesać małą dziewczynkę na wielką uroczystość.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy