Jak wygląda główka dziecka w czasie porodu
fot. Instagram/kreederphoto.babies

Taka główka noworodka to rzadki widok! Zobacz, co tak zachwyciło internautów

Czegoś takiego większość z was nie widziała! Zdjęcie z porodu małego Grahama jest niezwykłe – zobacz koniecznie, dlaczego podbiło serca internautów!
Hanna Szczesiak
Jak wygląda główka dziecka w czasie porodu
fot. Instagram/kreederphoto.babies
Zdjęcia maleńkiego Grahama podbijają internet! Fotografka Kayla Reeder uchwyciła moment, w którym Graham przychodzi na świat. To, co odróżnia go od innych dzieci, to kształt główki – wydłużony i bardziej stożkowaty niż u większości noworodków.

Wydłużona główka noworodka

Graham przyszedł na świat w Walentynki, dlatego jego mama, Nikki, nazywa go "dzieckiem miłości". Poród nie był łatwy – chłopiec był ułożony bokiem, przez co wydostanie się przez kanał rodny było utrudnione. Mimo to Nikki udało się urodzić naturalnie bez ingerencji lekarza. Jedynym śladem po trudnym porodzie był spiczasty kształt główki noworodka.
 

"To nie jest aż tak rzadkie. Widziałam już noworodki ze stożkowatymi lub wydłużonymi główkami, które były w kanale rodnym dłużej niż inne dzieci. Główka Grahama była bardziej wydłużona, ale tak szybko się uformowała, że nikt tego nie zauważy, chyba że zobaczy zdjęcia" – powiedziała fotografka. "Kiedy emocje opadły, rozmawialiśmy o jego uroczej stożkowatej główce. Wiedzieliśmy, dlaczego Nikki musiała tak długo przeć. Graham był doskonały pod każdym względem" – dodała.
 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Czy spiczasta główka to powód do zmartwień?

Czy wydłużonym lub spiczastym kształtem główki noworodka należy się martwić? Niekoniecznie. "Kształt główki noworodka zależy od wieku czynników. W trakcie porodu główka dziecka ulega adaptacji – czyli niezrośnięte kości czaszki zbliżają się do siebie, żeby główka mogła przecisnąć się przez kanał rodny. Główka przez krótki czas jest wydłużona" – wyjaśnia specjalista pediatrii dr n. med. Izabela Rogozińska.

Jak wyglądały główki waszych maluchów po porodzie? Opiszcie je w komentarzach!

Zobacz także: Jak ochronić dziecko przed nagłą śmiercią łóżeczkową? Zobacz film!

Źródło: Instagram
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy