Jak wygląda pieluszkowe zapalenie skóry?
fot. Fotolia

Jak wygląda pieluszkowe zapalenie skóry? Zobacz WSTRZĄSAJĄCE zdjęcia!

Niewiele trzeba, by na pupie niemowlaka pojawiło się pieluszkowe zapalenie skóry. Zobacz, jak wyglądają zmiany na skórze niemowlaka!
Hanna Szczesiak
Jak wygląda pieluszkowe zapalenie skóry?
fot. Fotolia
Te zdjęcia dokładnie pokazują, jak wygląda pieluszkowe zapalenie skóry. Na Facebooku "Dermatolog dziecięcy radzi" pojawiły się zdjęcia zapalenia u 6-miesięcznego chłopca. "Zmiany pojawiły się w ciągu kilkunastu dni, następnie uległy pogorszeniu w kierunku nadżerek. Zastosowanie celowanego leczenia początkowo powstrzymało proces, a następnie umożliwiło gojenie przez ziarninowanie" – napisał dr Bartosz Pawlikowski.

Dr Pawlikowski podkreślił, że taki stan zapalny nie jest wynikiem nieprawidłowej pielęgnacji, rodzice dbają o higienę dziecka. Podejrzewa, że to reakcja alergiczna na krem do pielęgnacji pupy.

Zobaczcie zdjęcia:
 

 
Jak leczyć pieluszkowe zapalenie skóry? Przy łagodnym zapaleniu wystarczy odpowiednia higiena – mycie pupy i krocza przegotowaną wodą, dokładne, delikatne osuszanie skóry i smarowanie kremem pielęgnacyjnym, np. z tlenkiem cynku. Przy poważnych stanach zapalnych, tak jak ten na zdjęciu, warto zwrócić się o poradę do dermatologa.

Czy zetknęłyście się z tą dolegliwością? Co pomogło waszym dzieciom?

Czytaj także: Jak pielęgnować pupę niemowlaka?

Źródło: Facebook
Redakcja poleca: Akcesoria do kąpieli niemowlaka
Co przyda się podczas kąpieli niemowlaka podpowiada ekspert.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 7 głosy

Zobacz także

Popularne tematy