Jak wygląda poród naturalny?
fot. Vimeo/Cradled Creations

Jak przebiega poród naturalny? Zobacz film pełen emocji [wideo]

Nie dla każdej kobiety poród jest cudownym doświadczeniem. Ta mama udowadnia, że poród naturalny może być piękny i pełen wzruszeń. Zobacz niezwykły film!
Jak wygląda poród naturalny?
fot. Vimeo/Cradled Creations
Podczas porodu dla rodzącej nie liczy się czas (on po prostu dla niej nie istnieje). Liczy się tylko to, by wydać na świat dziecko. Ciało kobiety wie, co ma robić - rodząca musi się tylko w nie wsłuchać. Ale by to było możliwe, trzeba jej stworzyć odpowiednie warunki. Każdy poród jest inny. Dla wielu kobiet to traumatyczne przeżycie, którego nie chcą wspominać. Dla innych to magiczny moment, który odmienia je na zawsze. Poczucie bezpieczeństwa i bliskości powinny być w tym czasie najważniejsze.

Poród jakich mało

Film z porodu naturalnego, który zaraz zobaczycie, jest zachwycający. Spokój, szczerość, piękna muzyka – to wszystko wzrusza. Dla mnie najbardziej urzekająca jest relacja między przyszłymi rodzicami. Czułość, z jaką przyszły tata opiekuje się partnerką, jest niezwykła. Takich emocji nie można w żaden sposób podrobić. Zwróciłyście uwagę na moment, w którym maleństwo rodzi się wprost w ręce taty? Ten film ma w sobie tyle uroku, że można go oglądać kilkakrotnie!


 

Poród jak z filmu?

Często przyszła mama i tata mają przed pierwszą wizytą na porodówce, mają nikłe wyobrażenie o porodzie. Obraz kształtuje się na podstawie filmów, które widzieli w kinie czy telewizji: niespodziewana szybka akcja, odejście wód, wyścig z czasem i poród w ostatniej chwili niemalże w progu szpitalu. W rzeczywistości od wystąpienia pierwszych objawów porodu, do chwili narodzin zazwyczaj mija kilka, a nawet kilkanaście godzin. Sygnałem rozpoczynającego się porodu są regularne skurcze macicy. To najdłuższy i najtrudniejszy etap porodu. W kolejnym etapie porodu czas na parcie, rodzi się główka dziecka, a potem cały maluszek. Po urodzeniu dziecka w organizmie mamy następuje wyrzut oksytocyny do jej krwioobiegu. Ten hormon bardzo ułatwia urodzenie łożyska. Aby jednak tak się stało, kobieta musi wykonać jeszcze kilka parć.

Dla jednych pań ten jest łatwiejszy dla innych trudniejszy. Tego dowiesz się dopiero na porodówce. Wiele kobiet zgodnie twierdzi, że osoba towarzysząca (niekoniecznie taka) była olbrzymim wsparciem, a sam poród dzięki temu rodzinnym wydarzeniem.
 

Przygotowujesz się do porodu? Zadbaj o wyprawkę dla dziecka i dla siebie. Nie zapomnij o poniższych rzeczach:  [content:2_1339,8_1748,0_26251,8_1738:ECVideo]

 
Redakcja poleca: Jak wygląda sala porodowa - film
Zwiedzamy porodówkę razem z położną - zobacz, jak wygląda łóżko porodowe, worek sako i kącik noworodkowy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 93 głosy

Zobacz także

Popularne tematy