Jak wygląda poród przez cesarskie cięcie przy ułożeniu pośladkowym dziecka
fot. Instagram/angelawombwarrior

Jak wygląda "łagodna" cesarka? Ten film obala mity o cesarskim cięciu!

Myślisz, że cesarka to powód do wstydu i oznaka słabości? Jesteś w błędzie! Zobacz ten wyjątkowy film – zmienisz zdanie o cesarskim cięciu!
Hanna Szczesiak
Jak wygląda poród przez cesarskie cięcie przy ułożeniu pośladkowym dziecka
fot. Instagram/angelawombwarrior

Cesarka na filmie: musisz to zobaczyć!


Na filmie opublikowanym na Instagramie widzimy narodziny maluszka ułożonego pośladkowo. W większości przypadków, gdy dziecko ułożone jest w tej pozycji, lekarze decydują się na przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Położnik, który przyjmował poród, opublikował film na swoim Instagramie. Napisał przy nim: "Możemy zobaczyć spokojny poród, pełen szacunku, z pomocą położnika i nadzorem, który gwarantuje bezpieczeństwo dziecka i matki". Podkreślił, że zaraz po wytarciu malca lekarze umożliwili młodej mamie kontakt skóra do skóry.
Redakcja poleca: Ortopedyczne wskazania do cesarskiego cięcia
Kiedy ortopeda może zalecić poród przez cesarskie cięcie?

Cesarskie cięcie to coś więcej niż operacja

"Chciałabym, żeby taki poród był dostępny dla każdego – proszę, mamy, zmiany takie, jak ta, leżą w naszym interesie. Dowiadujcie się, pytajcie, zmieniajcie standardy rodzenia dla kobiet na całym świecie. Poród nie musi być kliniczny, szybki, brutalny... Uczyńmy z cesarki wyjątkowe wydarzenie, bo każdy poród zasługuje na bycie pięknym dla maluszka, jego mamy i jego rodziny" – napisała Angela Gallo, australijska fotografka i doula, która udostępniła na Instagramie film opublikowany przez położnika Jhama Franka Lugo.

Co wy sądzicie o takim porodzie? Czy poród naturalny i cesarkę można w ogóle ze sobą porównywać? Dla każdej mamy najważniejsze jest zdrowie dziecka!

Zobacz także: Urodziła siłami natury, choć miała wskazania do cesarki... Zobacz niezwykłe zdjęcia!

Źródło: popsugar.com
Oceń artykuł

Ocena 5 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy