Poród przez cesarskie cięcie na filmie
fot. Facebook/Pregnancy Videos

Zobacz, jak wygląda poród przez cesarskie cięcie! Ten film zapiera dech!

Tak wyjątkowy poród przez cesarskie cięcie nie zdarza się często. Zobacz, jak młoda mama pomaga dziecku przyjść na świat. Zdecydowałabyś się na coś takiego?
Hanna Szczesiak
Poród przez cesarskie cięcie na filmie
fot. Facebook/Pregnancy Videos
„Gary, jeśli się zdecydujemy, następnym razem chcę to zrobić!” – napisała pod filmem Lauren. „To przerażające” – skomentował Matt. Nic dziwnego, że ten film z cesarskiego cięcia wzbudza tak skrajne emocje! Wyróżnia go to, że mama sama przyjmuje na świat swoje dziecko.

Asytuje przy własnej cesarce

Dla wielu mam poród przez cesarskie ciecie jest po prostu przykry. Często nie wiedzą, co się dzieje za zasłonką, mogą tylko potrzeć w sufit i słuchać. Maluch trafia do mamy tylko na chwilkę. Okazuje się, że mama nie musi przeżywać własnej cesarki aż tak pasywnie. Coraz częściej używa się prześwitujących przesłon, by kobieta mogła patrzeć, jak jej malec przychodzi na świat. Bohaterka tego filmu idzie o krok dalej. Gdy lekarze rozcinają powłoki brzuszne i pojawia się główka dziecka, młoda mama przy pomocy lekarzy chwyta noworodka i pomaga mu wydostać się na zewnątrz. Gdy maluszek jest już na świecie, mama bierze go w ramiona i przytula, zapewniając mu kontakt skóra do skóry. Zobaczcie film:
 
Redakcja poleca: „Decyzję o wyborze imienia dla dziecka podejmuje mężczyzna”. Kontrowersyjne słowa młodego taty, Rafała Maseraka
Znany tancerz został ojcem na początku marca. W jednym w wywiadów opowiedział o swoich pierwszych wrażeniach z rodzicielstwa. Czy był przy porodzie partnerki i czy jest gotowy na nieprzesypianie nocy?

Cesarskie cięcie nie dla każdego

Cesarka wzbudza skrajne emocje – dla jednych to ostateczność, dla drugich warunek urodzenia dziecka. Cesarskie cięcie powinno być przeprowadzane w wyjątkowych sytuacjach, kiedy kobieta ze wskazań medycznych nie może urodzić dziecka naturalnie. Coraz częściej ciężarne, które wiedzą, że będą rodzić przez cesarskie cięcie, planują zabieg tak, by jak najbardziej przypominał poród naturalny. Ten film jest tego świetnym przykładem. Młoda mama wyjmuje maluszka i od razu bierze go na ręce, dzięki czemu może zapewnić mu bliskość już od pierwszych sekund.

Jeśli przy porodzie naturalnym występują komplikacje i konieczne jest przeprowadzenie cesarskiego cięcia, mama nie zawsze może mieć możliwości przytulenia dziecka zaraz po narodzinach. Jeśli jednak cesarka jest planowana, kobieta może prosić lekarzy, by umożliwili jej jak najszybszy kontakt z maluszkiem.

Co wy myślicie o takim porodzie? Czy to szansa dla tych mam, które muszą mieć cesarkę, a boją się, że nie będą mogły budować więzi z maluszkiem już od pierwszych chwil po porodzie?

Czytaj także:
Źródło: Facebook/Pregnancy Videos
Oceń artykuł

Ocena 5 na 29 głosy

Zobacz także

Popularne tematy