GRY

Ten film zapiera dech! Zobacz, jak wygląda poród przez cesarskie cięcie!

Tak wyjątkowy poród przez cesarskie cięcie nie zdarza się często. Zobacz, jak młoda mama pomaga dziecku przyjść na świat. Zdecydowałabyś się na coś takiego?
Poród przez cesarskie cięcie na filmie
fot. Facebook/Pregnancy Videos
„Gary, jeśli się zdecydujemy, następnym razem chcę to zrobić!” – napisała pod filmem Lauren. „To przerażające” – skomentował Matt. Nic dziwnego, że ten film z cesarskiego cięcia wzbudza tak skrajne emocje!

Mama aktywnie uczestniczy we własnej cesarce

Rodząca na filmie asystuje przy własnym porodzie – gdy lekarze rozcinają powłoki brzuszne i pojawia się główka dziecka, młoda mama przy pomocy lekarzy chwyta noworodka i pomaga mu wydostać się na zewnątrz. Gdy maluszek jest już na świecie, mama bierze go w ramiona i przytula, zapewniając mu kontakt skóra do skóry. Zobaczcie film:
 
Redakcja poleca: Jak wybrać szpital do porodu? Podpowiada ginekolog [WIDEO]
Zastanawiasz się jak wybrać szpital do porodu? Poza czynnikami osobistymi, zwróć uwagę na tzw. stopień referencyjności szpitala, w którym planujesz urodzić – radzi ginekolog położnik.

Cesarskie cięcie nie dla każdego

Cesarka wzbudza skrajne emocje – dla jednych to ostateczność, dla drugich warunek urodzenia dziecka. Cesarskie cięcie powinno być przeprowadzane w wyjątkowych sytuacjach, kiedy kobieta ze wskazań medycznych nie może urodzić dziecka naturalnie. Coraz częściej ciężarne, które wiedzą, że będą rodzić przez cesarskie cięcie, planują zabieg tak, by jak najbardziej przypominał poród naturalny. Ten film jest tego świetnym przykładem. Młoda mama wyjmuje maluszka i od razu bierze go na ręce, dzięki czemu może zapewnić mu bliskość już od pierwszych sekund.

Jeśli przy porodzie naturalnym występują komplikacje i konieczne jest przeprowadzenie cesarskiego cięcia, mama nie zawsze może mieć możliwości przytulenia dziecka zaraz po narodzinach. Jeśli jednak cesarka jest planowana, kobieta może prosić lekarzy, by umożliwili jej jak najszybszy kontakt z maluszkiem.

Co wy myślicie o takim porodzie? Czy to szansa dla tych mam, które muszą mieć cesarkę, a boją się, że nie będą mogły budować więzi z maluszkiem już od pierwszych chwil po porodzie?

Czytaj także:
Źródło: Facebook/Pregnancy Videos
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Internetowa szkoła rodzenia

Przygotowania do porodu