Seks po porodzie
fot. AdobeStock

Opisała na Facebooku, jak wygląda jej seks z mężem. Internautki są zachwycone!

Spokojnie rzeczywistość nie musi być taka tragiczna. Są na to sposoby!
Dominika Bielas
Seks po porodzie
fot. AdobeStock
Constance Hall mieszka w australijskim Perth wraz z mężem i dziećmi. Kobieta jest blogerką i chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi macierzyństwa. Na jej profilu zawrzało, gdy kobieta umieściła szczegółowy opis seksu z mężem...
 

Jak wygląda życie erotyczne dwójki ludzi, którzy mają dzieci? Opis Constance nie pozostawia złudzeń: „"Mieliśmy wczoraj „seks rodzicielski”. Wiecie co to jest, to 3,5 minuty pomiędzy zmienianiem pieluch, a gotowaniem, kiedy odkrywasz, że twoje dzieci są rozproszone, kiedy zdajesz sobie sprawę, że minął prawie miesiąc od ostatniego razu, a wy zaczynacie traktować siebie, jak współlokatorów, kiedy uwodzenie w wykonaniu twojego męża polega na wskazaniu jednym palcem w kierunku sypialni, a drugim na swojego penisa, kiedy przyjmujesz taką pozycję w łóżku, by jedną nogą podtrzymywać zamknięte drzwi, a twój krzyk w porównaniu z wrzaskiem twoich dzieci może okazać się całkiem cichy, kiedy bez względu na to, jak gorąca będzie atmosfera, ty jesteś gotowa na wizytę dzieci, które przyłapały mamusię i tatusia na ćwiczeniu „jogi”. To bardzo romantyczna scena, słuchając Iggle Piggle [brytyjski serial dla dzieci] w tle, zdając sobie sprawę z tego, że wasz czas dobiega końca.(...)” napisała na Facebooku.
 

„Mężczyźni to niesamowite i imponujące stworzenia. To inspirujące, kiedy widzisz, jak facet jest w stanie w takich okolicznościach skończyć. Dla nas, kobiet to nie zawsze jest takie proste. Cały czas radośnie myślisz o tym, jaką boginią seksu jesteś. I cieszysz się, że przynajmniej do końca dnia, twój facet przestanie być osłem. Cóż, mój mąż był pod wrażeniem, nawet jeśli po prostu leżałam ze zwisającymi piersiami, swoim pociążowym brzuszkiem, niewydepilowana, on nadal myśli, że jestem niesamowita" dodaje. Internautki się zachwyciły wpisem. Jak przyznały kobiety w komentarzach, dokładnie tak wygląda seks wielu rodziców, nawet jeśli mają mniej niż czwórkę dzieci. Mimo "problemów" parze udało się zajść w kolejną ciążę i teraz w domu mają piątkę pociech i nowe wyzwania przed sobą.

Brudne pieluchy, kolka i seks

Szczere wyznanie blogerki sprawiło, że wiele kobiet poczuło, że nie są same w swojej "niedoli". W ramach kampanii „Oczekiwania vs. Rzeczywistość” zapytano kilka lat temu Brytyjczyków o życie seksualne po porodzie. Z odpowiedzi wynika, że 92 proc. par oczekuje, że nadal będzie kochać swojego partnera/swoją partnerkę po tym, gdy zostaną rodzicami, a pojawienie się nowego członka rodziny nie wpłynie stanowczo na relacje partnerów. Przyszli rodzice oczekują, że po narodzinach dziecka, będą uprawiać seks trzy razy w tygodniu. Niestety wyniki ankiety pokazują, że nie jest aż tak optymistycznie. Aż 1 na 5 par (rodziców), które wzięły udział w badaniu przyznało, że nie uprawia seksu, 31 proc. par nie żyje już w miłości, 18 proc. par opuściło swoich partnerów (po narodzinach dziecka), 12 proc. par przyznaje, że śpi wspólnie z dziećmi częściej niż 3 razy w tygodniu, 19 proc. rodziców twierdzi, że cierpi na bezsenne noce, częściej niż 3 razy w tygodniu, z powodu płaczącego dziecka. 24 proc. rodziców nie jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego, a zaledwie połowa (56 proc.) próbuje znaleźć jakieś rozwiązanie, np. opiekunkę do dzieci na tę wyjątkową noc.

Brak snu i intymności ma olbrzymi wpływ na życie seksualne, a w zasadzie na jego brak. Umówmy się, gdy w domu pojawia się maluszek, wkrada się rutyna, a wiele par zapomina o namiętności. Warto jednak zawalczyć o ten aspekt życia, gdyż wchodząc w nową rolę: rodzica, nie można rezygnować z poprzedniej roli: partnera i kochanka. Czy seks rodziców jest inny? Z całą pewnością ! Jednak nie oznacza to, że musi być gorszy. To jaki będzie, zależy od was!

1. Zmęczenie
Coś, czego najbardziej brakuje rodzicom to bez wątpienia sen! A zmęczenie nie jest sprzymierzeńcem w miłosnych igraszkach. Zaplanujcie nocne dyżury przy dziecku lub weekendowe poranki, tak byście na zmianę byli w stanie się choć trochę wyspać.

2. Oczekiwania
Pamiętaj, że twoje życie po narodzinach dziecka zmieniło się diametralnie i nic już nie będzie takie samo. Tak więc nie zakładaj, że wasz seks będzie identyczny. Nowy etap życia to szansa na szukanie nowych metod na bliskość. Kluczem do sukcesu jest kreatywność i komunikacja!
  [content:0_15940,8_1640,8_1631,8_1610:ECVideo]

3. Ciało
Ciało po ciąży jest inne, dla wielu kobiet to problem, by ponownie się zbliżyć z partnerem. Pamiętaj, cały twój organizm potrzebuje czasu, by wrócić do formy. Należy mieć też świadomość, że niektóre zmiany są nieodwracalna. Może na razie lepiej się będziesz czuła kochając w seksownej bieliźnie? Pamiętaj, że partner najpewniej nie myśli tak krytycznie o twoim ciele, jak ty to robisz. Jeśli się źle czujesz, zamiast rezygnować z seksu, poproś partnera, by nie dotykał części wstydliwych części ciała.

4. Brak czasu
Choć może się okazać, że na seks teraz macie miej czasu, nie wolno wam odpuszczać gry wstępnej to ważny element. Możecie jednak zrobić to inaczej: " zaczepiajcie się" w ciągu dnia, pikantne smsy, i pocałunki w "przelocie" naprawdę potrafią podgrzać atmosferę.

5. Nieustannie z dzieckiem
Idealnie byłoby podrzucić dziecko do dziadków lub wynająć opiekunkę i od czasu do czasu mieć czas tylko dla siebie. Jednak jeśli nie macie takiej, możliwości nie poddawajcie. To, że dziecko jest za ścianą, nie oznacza, że nie możecie iść na randkę. Wystarczy trochę kreatywności. Zróbcie romantyczny piknik na podłodze w salonie. Zamówcie pizze i zorganizujcie maraton w Monopol lub grę w "niegrzeczne" Scrabble.

6. Nie tylko sypialnia
Wiele osób czuje się skrępowanych obecnością maluszka w sypialni. Kluczem do sukcesu jest kreatywne podejście do tematu seksu, przecież to nie musi być łóżko. Nowa perspektywa to nowe miejsca w domu, nowe gadżety, a także nowe możliwości!

Powodzenia!


Źródło: Facebook, ofeminin.pl, plannedparenthood.org

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak szybko zajść w ciążę? - film
Poznaj 5 sprawdzonych sposobów, które sprawią, że szybko ujrzysz dwie kreski na teście ciążowym.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy