Wysypka na ciele dziecka: to mogą być kleszcze
fot. Beka Setzer via Facebook/Love What Matters

To nie jest zwykła wysypka! Uważaj na swoje dziecko, zwłaszcza latem!

Gdy na nogach 3-latki pojawiła się wysypka, mama od razu zabrała córkę do szpitala. Co było przyczyną wysypki? Sprawdź!
Hanna Szczesiak
Wysypka na ciele dziecka: to mogą być kleszcze
fot. Beka Setzer via Facebook/Love What Matters
Beka Setzer z Ohio w USA, mama 3-letniej Emmalee, zauważyła na ciele córki niewielkie, brązowe punkciki. Po dokładnym obejrzeniu dziecka okazało się, że to... larwy kleszczy.

Kleszcze u małego dziecka

Na ciele 3-latki znajdowało się ponad 150 kleszczy. Przez półtorej godziny Beka pozbywała się larw z ciała córki. Po pozbyciu się pasożytów ze skóry konieczne było wypranie pościeli, ubrań i zabawek, z którymi dziewczynka miała kontakt. Dzień po pozbyciu się larw Emmalee obudziła się z gorączką, powiększonymi węzłami chłonnymi i czerwoną wysypką w miejscach, w których były kleszcze. Dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie podano jej antybiotyki i leki antyhistaminowe. Historia 3-latki została opublikowana na Facebooku Love What Matters. Mama dziewczynki dodała zdjęcia córki, by ostrzec innych rodziców i pokazać im, jak niebezpieczne mogą być ukąszenia kleszczy.
 

Zobacz też: Ugryzienie kleszcza i rumień wędrujący [ZDJĘCIA]

Redakcja poleca: Kleszcz wbija się dzieciom w inne miejsca niż dorosłym [WIDEO]
Kleszcze lubią te miejsca na ciele człowieka, w których skóra jest delikatna i ciepła. Jednak u dzieci najczęściej można spotkać je w innych okolicach niż u dorosłych. Sprawdź, gdzie lubią się ukrywać i z czego to wynika.


Jak chronić się przed kleszczami?

Wszczepienie się kleszcza w skórę może być niezwykle niebezpieczne – ukąszenie kleszcza grozi boreliozą, kleszczowym zapaleniem mózgu czy paraliżem kleszczowym. Niestety, żaden sposób nie chroni przed kleszczami w 100%. Aby zminimalizować ryzyko ukąszenia, przed wyjściem na spacer załóż dziecku długie spodnie, koszulkę z długim rękawem i czapkę z daszkiem oraz spryskaj ciało i ubranie środkiem owadobójczym (repelentem). Wybierz jasne kolory ubrań – na jasnej tkaninie szybciej zauważysz kleszcza lub innych nieproszonych gości!

Zobacz także: Sezon na kleszcze w pełni! Borelioza staje się modna?

Źródło: Facebook
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy