GRY
 
 

Jak wyglądały w 39. tyg. ciąży? Zobacz odmienne zdjęcia 2 kobiet!

Kobiety martwią się swoim wyglądem przed ciążą, w jej trakcie, a także po. Dlaczego porównujemy się z innymi? Może okazać się to bardzo mylące!

ciężarne porównanie Tess Holliday
fot. Instagram _magneticnorth_
Są na świecie kobiety zadowolone z tego jak wyglądają i ogromnie je podziwiamy za to. Niestety większość pań przeżywa każdy nadprogramowy kilogram, każdą dodatkową fałdkę, a przy ciąży jest to nagminne. Smuci nas to, że wiele przyszłych mam stosuje rodzaj licytacji pod tytułem: "Ile przytyłaś w czasie ciąży"? Na te pytanie nie ma przecież dobrej odpowiedzi!

Jeżeli kobieta ważyła przed ciążą 50 kg i przytyła 15 w ciąży, to czy może porównać się z ciężarną, której waga wyjściowa to 75 kg, a po urodzeniu dziecka 84? Czy ma to jakiekolwiek znaczenie, kto ile ważył, ile przytył i ile mu zostało? Ta wiedza nikomu nie jest do niczego potrzebna, a może tylko wpędzać kobiety w kompleksy i pozbawiać radości z narodzin dziecka.

Zobacz ten film, a przestaniesz bać się porodu!

Brittany Aäe (sportsmenka zajmująca się wspinaczką wysokogórską), zrobiła porównanie siebie w 39. tyg. ciąży, oraz znanej modelki plus size Tess Holliday (również w 39. tyg.). Różnica między nimi jest olbrzymia, widać to gołym okiem, ale podłoże tego jest zupełnie inne. Brittany  Aäe napisała pod zdjęciami: - Po lewej jest cudowna Tess Holliday, a po prawej ja, ze zdiagnozowanym ABS (czyli zespołem pasów owodniowych). Obie wstydzimy się swojego ciała, Tess z powodu zbytniej okrągłości, a ja z powodu tego, że jestem zbyt chuda. Obie mamy szczęśliwie zdrowe ciąże i obie same wybieramy swój sposób na życie i zdrowie. Dlaczego więc ludzie nas oceniają za to, że nasze ciała nie są takie jakie powinny stereotypowo być? Zatrzymajcie swoje myśli i słowa dla siebie, ciąża jest i tak wystarczająco ciężkim zadaniem – prosi kobieta.

Jej słowa niech dadzą do myślenia tym wszystkim, którym zdarzyło się poddać ocenie wygląd innych osób. Zastanówmy się  2 razy, zanim wydamy osąd o nieznanej osobie. Nie wiemy przecież z jakimi problemami boryka się ona w swoim życiu!

A Ty miałaś problemy z oceną swojego wyglądu w czasie ciąży?

10 pomysłów na ciążowe zdjęcia
Nigdy nie rób takich zdjęć!
Redakcja poleca: Polki za dużo tyją w ciąży! A to sprzyja wielu chorobom dziecka w przyszłości - grzmi znany ginekolog
Czy wiesz, że zbyt duży przyrost wagi w ciąży ma wpływ na choroby dziecka w przyszłości? Posłuchaj, co na temat nieprawidłowej diety w ciąży mówi ginekolog dr Jacek Tulimowski
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci