GRY
 
 

Jak wysłać PIT przez internet? To proste!

Zbliża się okres rozliczenia podatkowego i w tym roku nie chcesz wysłać deklaracji PIT pocztą lub składać jej w urzędzie, tylko wolałabyś zrobić to przez internet? Przeczytaj, jak to się robi!

jak wysłać PIT przez internet
fot. Fotolia
Jak wysłać PIT przez internet, żeby mieć pewność, ze dotrze do urzędu skarbowego i że nie będziesz musiała wystawiać korekty lub tłumaczyć się urzędzie? To proste. Przeczytaj naszą instrukcję, jak wysłać PIT przez internet i oszczędź sobie stania w kolejkach na poczcie lub w urzędzie skarbowym!

Jak wysłać PIT przez internet?

Żeby wysyłać deklarację PIT drogą elektroniczną, musisz:
  • pobrać i zainstalować w komputerze darmowy program e-Deklaracje do wypełniania i składania rocznych zeznań podatkowych (dostępny na stronie Ministerstwa Finansów)
  • przygotować kwotę przychodu za poprzedni rok (znajdziesz ją w ubiegłorocznej deklaracji) - będzie ci potrzebna w ostatnim kroku wypełniania deklaracji online zamiast podpisu elektronicznego – bez tego nie wyślesz PIT przez internet
  • przygotować swoje dane osobowe: imię, nazwisko, data urodzenia
  • przygotować PESEL (zwykły podatnik) lub NIP (przedsiębiorca)
  • sprawdzić adres Urzędu Skarbowego, do którego musisz złożyć PIT
  • postępować wg instrukcji w programie e-Deklaracje
  • pobrać i zapisać dokument UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru (umożliwi ci to program e-Deklaracje) – to będzie twoje poświadczenie, że złożyłaś PIT drogą elektroniczną
Jeśli popełnisz błąd w wysłanej deklaracji, nie martw się – możesz złożyć korektę deklaracji.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!
Doładuj
Przeładuj