GRY
 
 

Jak przez zabawę zachęcić dziecko do mycia zębów

Twoje dziecko niechętnie podchodzi do tematu mycia zębów? Podpowiadamy, jak poprzez zabawę wprowadzić zasady mycia zębów.

Mycie zębów u dziecka
fot. Fotolia
Z regularnego mycia zębów nie wolno rezygnować. Jeśli teraz wpoisz dziecku zasady mycia zębów, to ono tę naukę przeniesie do dorosłego życia. Podpowiadamy, jak poprzez zabawę zachęcić dziecko do mycia zębów:
  • Wybierz się z dzieckiem do sklepu i pozwól malcowi samemu wybrać sobie szczoteczkę i pastę do zębów. Dziecko, które samo dokonuje wyborów chętniej będzie sięgało po ulubioną szczoteczkę i pastę, której smak mu odpowiada.
  • Myjcie zęby wspólnie. Nikt nie lubi, jak ktoś stoi nad nim i sprawdza, czy coś zrobił. Dlatego urządzajcie sobie rodzinne mycie zębów. Pozwólcie, żeby maluch nałożył wam pastę na szczoteczki i nalał wodę do kubeczków. Będzie to dla niego fajna zabawa.
  • Jeśli mycie zębów u twojego dziecka wygląda tak, że wkłada szczoteczkę z pastą i od razu ją wypluwa, weź do łazienki minutnik i nastaw go na 3 minuty, mówiąc dziecku, że dopóki nie zadzwoni to myjemy ząbki. Dziecko zaabsorbowane czekaniem na dzwonek, nie zauważy kiedy minął czas szczotkowania.
Polecamy: Gadżety, które ułatwią rodzicom życie
  • Jeśli dziecko nie sięga lustra, kup specjalny stołeczek, żeby mogło obserwować się w lusterku. Możecie wtedy wszyscy robić śmieszne minki w trakcie szczotkowania. Stołeczek taki sprawdzi się również przy myciu rąk.
  • Pozwól dziecku, żeby umyło ci ząbki. Możesz wymyślić taką zabawę, że maluch myje zęby mamie, mama tacie i na odwrót. Taka interakcja będzie dla dziecka fajną zabawą.
  • Zgaś światło w łazience i na przykład oświetlaj małą latarką ząbki dziecka stojącego przed lustrem. To naprawdę niezła frajda dla malucha.
  • Zachęć dziecko do zabawy w mycie zębów swoich misiów, lalek, czy innych zabawek. Jeśli maluch karmi, czy ubiera swoje ulubione zabawki, to dlaczego ma im nie myć ząbków?
Polecamy: Poznaj zabawy dla dziecka bez udziału zabawek
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj