GRY

Jak zainteresować dziecko, kiedy przed Wami długa podróż?

Planując wakacje z dzieckiem warto sprawdzić, która destynacja najlepiej posłuży maluchowi. Przede wszystkim jednak trzeba zapewnić dziecku komfort w czasie podróży. Większość dzieci zasypia w czasie jazdy samochodem, jednak są maluchy, które zamiast odpłynąć w krainę snu – płaczą przez całą drogę. Aby tego uniknąć, należy uzbroić się w cierpliwość, w miarę możliwości wypocząć przed podróżą i odpowiednio zagospodarować czas, który spędzimy w aucie.
rodzinne wakacje
fot. ŠKODA

Jak umilić dziecku podróż samochodem?

Jeżeli wiemy, że podróż zajmie nam wiele godzin, wybierzmy taką porę wyjazdu, aby nasza pociecha miała szansę zasnąć w aucie – np. wieczorem. Jeśli decydujesz się na to, by wyruszyć rano – przygotuj zestaw narzędzi, które umilą podróż maluchowi. Im dłuższa podróż, tym bardziej wyczerpująca dla dziecka, dlatego miej pod ręką kilka niezbędnych przedmiotów, takich jak smoczek czy ukochana maskotka dziecka. Warto również mieć przy sobie różnego rodzaju kolorowanki, kredki do malowania (najlepiej świecowe, gdyż nie brudzą rąk), grające zabawki, książeczki z obrazkami lub zestaw ulubionych bajek do oglądania na ekranie. Oprócz umilania czasu za pomocą przedmiotów, warto rozmawiać z maluchem. Możesz pokazywać mu to, co dzieje się za oknem, tłumaczyć zasady poruszania się na drodze. Szkrab będzie zachwycony możliwością dowiedzenia się, czemu samochód staje na czerwonym świetle, a rusza na zielonym. Dzieci są bardzo ciekawe świata, dlatego można wyjść poza schemat i w barwny sposób opowiadać o wszystkim, co dzieje się za szybą samochodu. A, gdy zabraknie pomysłów – możesz, korzystając z mobilnych aplikacji, puścić dziecku muzykę z wesołymi piosenkami. Tego rodzaju rozwiązania, z pewnością umilą Tobie i Twojej rodzinie długą podróż.

      

Czym najlepiej pojechać na wakacje?

W podróż z dzieckiem warto wybrać samochód, który jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię – taki jak Škoda Octavia. Auto posiada komplet poduszek powietrznych wraz z kurtynami, uchwyty ISOFIX (umożliwiające mocowanie fotelików dziecięcych na siedzeniach w samochodach) oraz szeroką gamę systemów wspomagających jazdę. Może na przykład ostrzec kierowcę przed innymi uczestnikami ruchu znajdującymi się w martwym polu widoczności. Škoda Octavia wyposażona jest w specjalny system SmartLink+, dzięki któremu możemy zsynchronizować telefon z samochodem i korzystać z możliwości smartfona  za pośrednictwem ekranu pokładowego – np. słuchając muzyki czy używając kompatybilnych aplikacji. Oprócz tego auto wyposażone jest w technologię WI-FI, radio, kartę SD oraz w zaawansowaną nawigację 3D. Dla najmłodszych pasażerów, dla których zbyt długa podróż może być nudna, przygotowano specjalny duży ekran, na którym będą mogli oglądać ulubione bajki. Škoda Octavia to samochód, który zagwarantuje twojej rodzinie najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Poznaj całą rodzinę Škody: www.skoda-auto.pl

Ocena (3 oceny)

1.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Zimowy wypoczynek