fotelik BeSafe
fot. Marko

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas podróży?

Chcesz, żeby twoje dziecko było bezpieczne podczas jazdy samochodem? Poznaj 5 ważnych zasad, które warunkują bezpieczną podróż.
fotelik BeSafe
fot. Marko
Jazda samochodem z dzieckiem to ogromne wyzwanie dla rodziców. Dlatego należy pomyśleć o rozwiązaniach, zapewniających maksymalne bezpieczeństwo w trakcie podróżowania.

Od czego zależy bezpieczne podróżowanie?

Bezpieczeństwo Twojego dziecka w czasie podróży zależy od wielu czynników. Między innymi od tego, czy poruszasz się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, jakim pojazdem jeździsz, a także czy maluch jest przypięty w odpowiednio dobranym foteliku samochodowym. Warto również mieć na uwadze to, czego nie należy robić w trakcie jazdy. Przede wszystkim nie dawajmy maluchom zabawek podczas drogi, ponieważ w takiej sytuacji stanowią one zagrożenie, np. mogą poważnie uszkodzić ciało dziecka podczas wypadku. Jeszcze większym błędem jest siadanie na tylnej kanapie obok dziecka. Podczas zderzenia ciało człowieka robi się bezwładne i ciężkie, a zatem rodzic lub opiekun jadący z tyłu z dzieckiem, może stanowić niebezpieczeństwo.
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

Jak bezpiecznie podróżować z dzieckiem?

Aby zapewnić najmłodszym pasażerom bezpieczną podróż, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. W trakcie jazdy wszystkie drzwi samochodu powinny być zablokowane tak, by maluch nie zdołał otworzyć ich od wewnątrz. Dziecko zawsze powinno być przypięte w odpowiednio dopasowanym foteliku, zamontowanym na środku tylnego siedzenia, tyłem do kierunku jazdy. Dzieci powinny być wożone tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca życia (zgodnie z normą i-Size), natomiast zaleca się wożenie ich w ten sposób do 4 roku życia, a nawet dłużej.

Ewolucja Modularna BeSafe

System ten oferuje 2 foteliki z dwóch grup wiekowych: dla niemowlaka (do 75 cm wzrostu dziecka) oraz dla malucha tyłem lub przodem do kierunku jazdy (do 105 cm wzrostu) używając tej samej bazy ISOfix. Izi Go Modular i-Size to fotelik pierwszej grupy, w którym mama przewozi dziecko wychodząc ze szpitala. Z kolei iZi Modular i-Size to fotelik przeznaczony od 61 cm do 105 cm wzrostu, który spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa. BeSafe zestaw Modulara jest modułowym systemem fotelików dla dzieci, używającym jedną bazę ISOfix dla dwóch fotelików, homologowanym według najnowszych standardów Unii Europejskiej. Gdy nasze dziecko wyrośnie z fotelika dla niemowlaka, kolejny fotelik używa tej samej bazy ISOfix. Rama antyrotacyjna bazy może być odsunięta, dzięki czemu dziecko ma więcej miejsca na nogi, co oznacza, że dzieci do ok. 4 roku życia (do 105 cm wzrostu) mogą podróżować tyłem. Jest to jeden z pierwszych tego rodzaju fotelików, przy tworzeniu których użyto technologii i rozwiązań z produkcji samochodów, po to by stworzyć fotelik lekki i bezpieczny.

Więcej: BeSafe 

Materiał powstał we współpracy z: Marko

Zobacz także

Popularne tematy