oszczędzanie, inwestowanie, finanse
fot. Fotolia

Zapewnij dziecku bezpieczną przyszłość

Podobno pieniądze szczęścia nie dają. Być może to prawda, bez wątpienia jednak są potrzebne, bo mogą zapewnić twojemu dziecku spokojną i bezpieczną przyszłość. Warto więc już dziś zacząć oszczędzać.
Anna Parcheta
oszczędzanie, inwestowanie, finanse
fot. Fotolia

Polisa, lokata, fundusz inwestycyjny, rachunek oszczędnościowy – co wiesz na temat tych form oszczędzania pieniędzy? Jeśli nic albo niewiele, najwyższy czas to zmienić. Te enigmatycznie brzmiące nazwy kryją godne uwagi produkty bankowe, które pomogą ci odłożyć pieniądze na przyszłość twojego dziecka.

Kiedy zacząć oszczędzać z myślą o przyszłości dziecka?

Jeśli wydaje ci się, że masz jeszcze mnóstwo czasu, żeby zatroszczyć się o przyszłość swojej pociechy, jesteś w błędzie. Dzieci rosną bardzo szybko, a wraz z nimi ich potrzeby.  Zanim się obejrzysz twoje maleństwo skończy 18 lat, będzie chciało się usamodzielnić, pójść na dobre (i często niezbyt tanie) studia. Skąd na to wszystko wziąć pieniądze? Najlepiej z banku, w którym zaczniesz gromadzić je już dziś. Przez te kilkanaście lat na koncie twojego dziecka może urosnąć pokaźna suma, która zapewni mu dobry start w dorosłe życie, a w razie jakiegoś nieszczęścia, zabezpieczy przynajmniej podstawowe potrzeby.

Jakie formy oszczędzania oferują banki i czym one się różnią? Jak wybrać tę najlepszą? Na co zwrócić uwagę, podpisując umowę? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź na http://supermamy.limango.pl/.

Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy