Jak zapewnić dziecku spokojny sen? To proste!

Spokojny sen malucha jest niezwykle istotny dla jego prawidłowego rozwoju i… dobrego nastroju. Dlatego tak ważne jest, aby pomagać dziecku zasypiać. O rodzicielskich sposobach na dobry sen mówiła w Studiu Dzień Dobry TVN psycholog dziecięca Aleksandra Piotrowska.
„Odwołujemy się przynajmniej do trzech zmysłów. – tłumaczyła Piotrowska – Po pierwsze ruch, czyli obracajace się karuzelki, które pozwalają wyświetlać obracające się obrazki. Po drugie – dzieci mają dziś ogromny wybór przytulanek, z których każda wywiera na dziecko cudowny wpływ. I wreszcie po trzecie, to, co oddziałuje na słuch”.

Nie tylko biały szum

Jak podkreśliła Piotrowska do niedawna niewątpliwym „hitem” był biały szum. Jak podkreśliła „była to kurtyna izolująca dziecko od innych bodźców”. Wydra Usypianka-Przytulanka Oddychający Uspokajacz to rozwiązanie, które idzie o krok dalej. „Wydaje odgłosy takie jak śpiący, ukontentowany człowiek – słodko posapuje, pochrząkuje i oddycha równomiernie” – wyjaśnia Piotrowska.

Nie tylko dźwięki

Wydra Usypianka-Przytulanka Oddychający Uspokajacz od Fisher-Price to nie tylko przytulanka. Zabawka odtwarza też 3 minuty uspokajającej muzyki i innych dźwięków (takich jak bicie serca, słodkie pochrapywanie czy biały szum) oraz świeci delikatnym światełkiem. Jej miękki brzuszek rytmicznie podnosi się i opada jak przy oddychaniu, co w naturalny sposób koi maluszka. Dzięki słodkiemu pyszczkowi, miękkiemu materiałowi i satynowemu ogonkowi oddychająca wydra to idealna zabawka do spania dla Twojej pociechy.

Artykuł powstał z udziałem marki Mattel

Zobacz także

Popularne tematy