GRY
 
 

Mamy z babyonline.pl pokazują swoje ciała po ciążach i porodach

Sylwia, Magda i Ola urodziły po dwoje dzieci. Ania ma synka. Wszystkie mają rozstępy (brzuch, piersi, uda), cellulit, rozciągniętą skórę. Takie jest ciało mamy. Koniec z udawaniem!

ciało mamy po porodzie, sesja redaktorek babyonline.pl
fot. Marek Jaśkiewicz

Znacie program Goka Wana „Jak dobrze wyglądać nago” (leciał na TVN Style)? Jakiś czas temu trafiłam na odcinek z młodą mamą dwójki dzieci, która od kilku lat nie widziała siebie nago. Rozebrała się przed tymi strasznymi lustrami w studiu i zaczęła płakać. Że jest gruba, okropna, że jej wisi, że ma wałki, rozstępy. Byłam wstrząśnięta! Widziałam całkiem zgrabną, wcale nie grubą dziewczynę, która tak źle o sobie mówiła.

Terapia w redakcji

Następnego dnia opowiedziałam o tym dziewczynom w redakcji. Kiwały głowami ze zrozumieniem. Przecież każda, która rodziła, ma rozstępy. No nie, nie każda. Siostra Sylwii nie ma. I siostra Oli, która urodziła bliźniaczki, podobno też nie ma. Ale my mamy. Pierwsza pokazała szczuplutka, drobna, śliczna Sylwia. Olka też. Potem kolejno rozpinałyśmy spodnie, zsuwałyśmy lekko spódnice i pokazywałyśmy te bolesne rozstępy. Te, które na plaży chowamy. Te, których się tak wstydzimy. Ale przecież one są. A my jesteśmy mamami i sobie nawzajem możemy pokazać.
Redakcja poleca: Jak pozbyć się rozstępów? - film
Skazana na życie z pociążowymi rozstępami? Zapomnij o tym! Znamy skuteczny zabieg na rozstępy.

Pokażmy prawdę!

Zrobiłyśmy zatem sesję w bieliźnie i pokazujemy, jak naprawdę wygląda ciało mamy! Po co? Bo chcemy byście nam wierzyły. Że was rozumiemy, że przeszłyśmy podobne historie. Mamy też nadzieję, że nasze zdjęcia poprawią wam choć trochę humor. Daleko nam do ideału, ale się nie wstydzimy. Pogodziłyśmy się z tym, że nasze ciała „sprzed dziecka” i nasze ciała dziś to inna bajka. I co z tego? To powinno być naturalne dla wszystkich. Nam zabrało trochę czasu, by się z tym pogodzić. Ale teraz jest lepiej!  

Nadal pięknie?

Wszystkie współtworzymy Babyonline.pl. Sylwia (rozmiar 36) pisze też do „Mamo, to ja”, „Twojego Dziecka” i „Przedszkolaka”.
Ola (rozmiar 38/40) jest redaktor prowadzącą w „Twoim Maluszku”.
Magda (rozmiar 40/42) – autorka tych słów – redaktorka naczelna platformy parentingowej.
Ania (rozmiar 38) pracuje w biurze reklamy naszej platformy.

Na kolejnych stronach są nasze intymne, szczere zdjęcia bez photoshopa. I nasze historie.
Może przyślecie swoje? Czekamy na: redakcja@babyonline.pl

Doładuj
Przeładuj