Chcesz zmienić zawód po macierzyńskim? Posłuchaj rad eksperta [WIDEO]

Nie chcesz wracać do starej pracy po urlopie macierzyńskim? Czas na zmianę zawodu? A może chcesz założyć własną firmę? Trener biznesu, Tomasz Staśkiewicz radzi, jak sprawdzić, czy twój pomysł na biznes ma szanse na powodzenie.

Zobacz inne z serii: Jak szukać pracy po urlopie macierzyńskim (4)

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim bywa trudny. Szczególnie jeżeli dotychczasowa praca wymagała nadgodzin lub częstych wyjazdów, po pojawieniu się dziecka warto pomyśleć o innej, bardziej przyjaznej rodzinie posadzie. Tomasz Staśkiewicz, trener biznesu z doświadczeniem w szkoleniach i  rekrutacji, podpowiada, czy i jak zmieniać swoje życie zawodowe po macierzyńskim. 

 

Czy urlop macierzyński to czas na zmianę w życiu zawodowym?

Macierzyństwo samo w sobie to czas zmiany. Zmienia się nasz rytm dnia i nocy, zmieniają obowiązki. Warto się zastanowić, czy dotychczasowy tryb pracy można pogodzić z pojawieniem się dziecka i związanymi z tym ograniczeniami. Aby nawiązać mocną więź, warto zachować work-life balance, czyli równowagę między pracą a spędzaniem czasu z maluchem.  

 

Jak założyć własną firmę?

Przygotowania do zmiany, np. założenia własnego biznesu, warto rozpocząć już będąc w ciąży. Daje to więcej czasu na przemyślenie swoich pomysłów. Co jeszcze jest ważne?
  • nie spiesz się - każdy pomysł wymaga przemyślenia
  • przemyśl branżę - szycie ubranek ma sens, jeśli wiesz, czym te ciuszki będą się wyróżniać. Niemal w każdej dziedzinie panuje duża konkurencja 
  • zrób biznes plan i pokaż go komuś, kto ma własną działalność gospodarczą


Zobacz też: Co po macierzyńskim? Może własny biznes? [WIDEO]

 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy