mama, maluch, przyjęcie, urodziny, tort

Scenariusze zabaw urodzinowych dla 5-6–latków

Twoje dziecko z pewnością marzy o własnym przyjęciu, na które będzie mogło zaprosić swoich przyjaciół. Wykorzystaj nasz scenariusz zabawy, a sprawisz, że kinderbal na długo zapadnie dziecku w pamięci.
mama, maluch, przyjęcie, urodziny, tort
Twoje dziecko z pewnością marzy o własnym przyjęciu, na które będzie mogło zaprosić swoich przyjaciół. Spraw, aby na długo zapadło mu ono w pamięć.

W tym wieku dziecko świetnie się bawi podczas przyjęć tematycznych. Razem z nim zastanów się, jaki temat wybrać i jakie zabawy przygotować na kinderbal. Możecie dany motyw wykorzystać już na zaproszeniu na urodziny, a potem wspólnie przygotujcie ozdoby i wystrój wnętrza.

Urodziny przedszkolaka  - podwodny świat

Przyjęcie należy podzielić na dwie części:
  1. W pierwszej dzieci wspólnie przygotowują podwodny świat.
  2. W drugiej – razem szukają ukrytego skarbu króla Octopusa IV.
W podwodnym świecie dzieci nie chodzą, lecz „pływają”, ich ruchy są spowolnione, spotykają rybki, syrenki. Przygotowanie podwodnego krajobrazu wymaga rozpięcia w pokoju (pod sufitem) siatki ze sznurka, która będzie tworzyć powierzchnie wody. Do tej siatki zostaną przyczepione zrobione przez dzieci dekoracje - paski bibułek, rybki, jeżowce, rozgwiazdy. Dzieci przygotowują je razem. Trzeba im zapewnić bibułę, folię aluminiową, nożyczki, mazaki, papier kolorowy.

Kiedy ozdoby są już gotowe i zawieszone, zaczyna się druga część zabawy. Dzieci znajdują butelkę ze znajdującym się w środku listem z zadaniem. Maluchy dowiadują się, że władca mórz potrzebuje pomocników i żeby następnej wiadomości szukały w kuchni. Tam kolejny list mówi o stojącym przed dziećmi zadaniem - muszą przecedzić przez sitka brudna wodę z miednicy do drugiej aby ocalić ryby. Gdy wykonają dobrze zadanie, odnajdą literki, które utworzą hasło prowadzące do skarbu. I tak się dzieje. Przed nimi jednak jeszcze inne zadania (może to być szukanie czegoś w piasku czy rzucanie dmuchanym kołem do celu).
Redakcja poleca: Jak zrobić duże bańki mydlane
Każde dziecko uwielbia bańki mydlane. A im większe bańki tym zabawa fajniejsza - to przecież oczywiste. Dlatego pokażemy ci jak zrobić imponujaco duże bańki mydlane.

Przyjęcie urodzinowe na kółkach

Musi się z założenia odbyć na zewnątrz – przed domem albo w parku. Poproś gości o przyniesienie ich ulubionych „kółek”- rowerów, rolek, wrotek, deskorolek, hulajnóg. Upewnij się, czy dzieci maja kaski oraz ochraniacze na ręce i nogi. Zabawa: tor przeszkód. Możesz na drodze przejazdu ustawić krzesła, kosze na śmieci, duże zabawki, skrzynki. Miej ze sobą stoper, by mierzyć czas przejazdu małym sportowcom.

Zobacz też: Torty dla dzieci – przepisy

Scenariusz urodzinowy - Pracownia młodych artystów

Takie przyjęcie wydobędzie z dzieci ich kreatywność i pozwoli im sprawdzić się w różnych formach sztuki. Salon sztuk możesz urządzić zarówno w domu (zabezpiecz meble), jak i na zewnątrz. Na zaproszeniu zaznacz, że planujesz przyjęcie artystyczne, tak, by rodzice odpowiednio ubrali swoje pociechy.
Zorganizuj trzy stanowiska poświęcone różnym dziedzinom sztuki tak, by przy każdym z nich zmieściło się przynajmniej dwoje dzieci. Przykładowe „stacje” to np. malowanie palcami, lepienie z gliny, malowanie plakatów, lepienie z plasteliny, itp. Postaraj się, aby przy każdym stanowisku była osoba dorosła. Pozwól dzieciom bawić się w każdym kąciku 10-15 minut, a potem niech nastąpi rotacja. Przygotuj spinacze, magnesy, aby wieszać prace, a inni mogli je podziwiać jak na wystawie.

Pomysł na urodzinowy teatrzyk

Najlepiej zaplanować wystawienie historii, którą każdy dobrze zna, np. o Arce Noego, i która wymaga zaangażowania dużej ilości bohaterów. Zabawa polega na robieniu przez dzieci kukiełek z papieru. Przygotuj im dużą ilość papieru, mazaków, klej, włóczki. Gdy kukiełki są gotowe, rozpoczynajcie przedstawienie, na którym widzami będą dorośli.

Kosmiczna zabawa urodzinowa

Dzieci w tym wieku uważają kosmos za coś niezwykle fascynującego. Wiele gier, które przygotujesz, może mieć charakter edukacyjny, dotyczyć planet, wahadłowców, odkryć, czy też istot pozaziemskich. Możesz przygotować tort urodzinowy dla chłopca lub dziewczynki w kształcie planet. Przygotuj każdemu z dzieci pierścień Saturna. Możesz je wykonać wycinając zewnętrzną część papierowego talerzyka i owijając folią aluminiową. Na każdym z pierścieni napisz imię dziecka, do którego należy. Uczestnicy mogą ozdobić pierścienie naklejkami, jeśli chcą. Aby zrobić Saturna, weź puszkę po kawie, owiń folią, a na wierzchu połóż niewielka piłkę. Piłka stanie się Saturnem, ale bez swoich pierścieni. Dzieci kolejno rzucają swoje pierścienie tak, by trafić ich środkiem w piłkę. Każdy, komu się to uda, zdobywa jeden punkt. Wygrywa ten, kto jak najszybciej zdobędzie 10 punktów.

Zobacz też: Jak zorganizować kinderbal
Oceń artykuł

Ocena 4 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy