GRY

Jak zrobić bombki ze wstążką ze styropianu [WIDEO]

Zobacz, jak zrobić efektowną styropianową bombkę ze wstążkami. Zobacz nasz instruktaż, czyli ozdabianie świątecznej bombki styropianowej krok po kroku.

Bombka ze wstążki to idealny pomysł na ozdobę świąteczną, który możesz wykonać samodzielnie. Taka dekoracja świąteczna DIY może być ozdobą choinki, ale również np. stroika świątecznego czy wieńca bożonarodzeniowego, który wiesza się na drzwiach. Jest prosta do wykonania, a styropianowe kulki, które są podstawą takich bombek znajdziesz w każdym sklepie papierniczym, a nawet w marketach. 

Jak zrobić bombkę ze wstążki? Krok po kroku

Zobacz film instruktażowy, jak samodzielnie wykonać bombkę styropianową ze wstążką. Aby wykonać taką ozdobę świąteczną potrzebne ci będą:

 • bombka styropianowa
 • wstążki w kolorach wybranych przez siebie
 • krótkie szpilki
 • nożyczki
 • końcówka metalowa od bombki do zawieszania

Przygotuj wszystkie niezbędne rzeczy na jednym stoliku, dalsze kroki opisaliśmy poniżej, ale są one bardzo proste:

 1. Z jednego koloru wstążki utnij kawałek o długości ok. 2-3 centymetrów. 
 2. Połóż go na płasko na czubku bombki i przyczep szpilkami tak, by zakrył środek.
 3. Złóż brzeg wstążki w innym kolorze w rożek i odetnij niepotrzebną część, która wystaje poza rożek.
 4. Wytnij ze wstążek paski o długości takiej, jaka powstała po ucięciu rożka, i złóż je w trójkąty.
 5. Przyczep szpilkami 4 rożki czubkami do góry (tak by, jeśli spojrzymy od góry, powstał czworokąt). Następnie odepnij górną szpilkę z każdego z nich.
 6. Przypinaj kolejne warstwy idąc w dół bombki, możesz wymieniać kolory wartstw wstążek.
 7. Na koniec dziurkę na dole zakryj paskiem wstążki, tak jak na samym początku.
 8. Następnie z cieńszej wstążeczki zrób kokardkę i ją również  przyczep w tym miejscu, razem z koncówką metalową, na której powiesisz bombkę. 

Różne wzory bombek styropianowych ze wstążek

Podany wyżej wzór i instruktaż dekoracji świątecznej to pomysł na wykonanie, ale też inspiracja. My zachęcamy do wykonania bombek styropianowych z wstążkami również według swoich pomysłów albo na podstawie tego, co znajdziesz w internecie. Możesz np. wykorzystać inny wzór, który znaleźliśmy:


fot. Fotolia

To po prostu przyczepione szpileczkami paski wstążki tylko w wersji pionowej. Ale możesz również spróbować przypiąć je w poziomie, tworząc paseczki lub np. fale.

Inne pomysły na bombki styropianowe

Najpopularniejszą wersją takiej ozdoby świątecznej, którą przygotowuje się samodzielnie z użyciem styropianowej kulki, jest bombka z cekinami. Jest ona jeszcze prostsza niż wersja bombki na choinkę ze wstążką. Kup tylko kilka saszetek cekinów o różnych kolorach i wielkościach i skomponuj wzrór. Następnie przenieś go na bombkę, cekiny przypinając szpilkami. Oto jedna z inspiracji:


fot. Fotolia

Zobacz także:

Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

O tym się mówi

Przygotuj się do Świąt!