dłonie
fot. Fotolia

Masaż dla spracowanych dłoni

Rozluźnia mięśnie, pomaga rozruszać stawy i złagodzić bóle. Masaż przynosi dłoniom ukojenie, przy okazji działa też pozytywnie na cały organizm.
dłonie
fot. Fotolia
Na dłoniach znajduje się mnóstwo zakończeń nerwowych. Ugniatanie ich i głaskanie sprawia przyjemność, a zarazem reguluje pracę organów wewnętrznych (np. mózgu, pęcherza i jelit). Masaż ujędrnia skórę rąk (poprawia się ukrwienie), może też zmniejszyć dolegliwości reumatyczne. Aby osiągnąć terapeutyczny efekt, trzeba jednak wiedzieć, jak je masować.

Zachowaj kierunek

Masaż dłoni rób zawsze zgodnie z układem naczyń limfatycznych i krwionośnych – czyli od czubków palców w stronę nadgarstka.
Redakcja poleca: 9 zastosowań oleju kokosowego dla niemowląt i dzieci [WIDEO]
Jeśli lubisz naturalne kosmetyki do pielęgnacji dziecka, sięgnij po olej kokosowy. Zobacz, do czego możesz go używać w pielęgnacji niemowląt i dzieci - będziesz pod wrażeniem!

Zadbaj o natężenie ucisku

  • Głaskanie. Rób to całą dłonią. Ruchy powinny być płynne i powolne. Po minucie pogłaszcz każdy palec z osobna.
  • Rozcieranie. Przyłóż palce do drugiej dłoni. Nie odrywając ich od skóry, zataczaj kółka. Po minucie zacznij rozcierać kciukiem przestrzenie między kostkami. Potem wymasuj spód dłoni nadgarstkiem drugiej ręki.
  • Ugniatanie. Masuj całą dłoń, a potem każdy palec z osobna – tak jakbyś miała zamiar przepchnąć krew do nadgarstka.
  • Głaskanie (tak jak na początku). Potem zafunduj masaż drugiej dłoni.
     
ZOBACZ TEŻ: Jak zrobić w domu SPA

Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy