Jak zrobić nietoperza na Halloween?

Wystarczy dosłownie kilka minut, by z rolki po papierze wyczarować fantastycznego nietoperza na Halloween. Zobacz film i zrób w raz z dzieckiem super nietoperza z rolki.

Zobacz inne z serii: Halloween z dzieckiem (7)

Twoje dziecko z niecierpliwością czeka już na Halloween? Jeśli zamierzasz przygotować z tej okazji zabawę dla swojej pociechy i jej przyjaciół, nie możesz zapomnieć o odpowiednim przystrojeniu wnętrza. Halloweenowy nastrój zapewnią nie tylko groźne kostiumy dzieci, lecz także fruwające wokół duchy czy nietoperze i poustawiane wokół lampiony z wydrążonych dyń. Aby zabawa była udana, nie zapomnij o żadnym szczególe! 

Dekoracje na Halloween to podstawa udanej zabawy!

Amerykańska tradycja świętowania Halloween z roku na rok coraz mocniej zakorzenia się także w Polsce. Halloweenową zabawę uwielbiają nie tylko dorośli, lecz także dzieci. Mogą przebierać się w różne zaskakujące kostiumy, podjadać kolorowe przekąski w kształcie duchów lub potworów i wykonywać różne dekoracje na Halloween np. z papieru lub z dyni. W naszym filmiku pokazujemy, jak zrobić nietoperza na Halloween. Jego wykonanie zajmuje jedynie kilka minut! Jeśli ty i twoje dziecko obchodzicie święto Halloween, musicie spróbować zrobić go samemu. 

Jak zrobić nietoperza na Halloween?

Nietoperze to, oprócz lampionów z dyni, strojów czarownic, duchów i potworów, główne atrybuty Halloween. Jeśli chcesz zrobić wraz z dzieckiem takiego nietoperza na Halloween, zobacz na naszym filmiku, jakie to proste.

Lista rzeczy potrzebnych do wykonania halloweenowego nietoperza:

  • czarny sztywny papier;
  • rolki po papierze toaletowym;
  • klej;
  • zabawkowe oczka,
  • czarny marker.

Instrukcja wykonania nietoperza na Halloween:

  1. Pomaluj rolkę po papierze toaletowym na czarno. To będzie tułów nietoperza.
  2. Zegnij do środka obie krawędzie rolki tak, by powstały po bokach z każdej strony po dwa różki.
  3. Przyklej dwa oczka w miejscu, gdzie będzie głowa nietoperza.
  4. Na czarnym papierze naszkicuj skrzydła nietoperza. Zegnij najpierw papier na pół. Wystarczy wówczas, że naszkicujesz jedno skrzydło, a po wycięciu powstaną dwa jednakowe.
  5. Wycięte skrzydła przyklej za pomocą kleju do tułowia.
Gotowe!

Ozdoby na Halloween z papieru

Papierowe ozdoby mają bardzo wiele zalet. Są niedrogie, szybko się je robi, a ich przygotowanie jest na tyle proste, że bez trudu poradzą sobie z nimi nawet kilkulatki, oczywiście z pomocą rodziców. Halloweenowa zabawa będzie dla dziecka z pewnością tym większą atrakcją, im większy wkład będzie ono mogło włożyć w jej przygotowanie. A zatem, do dzieła!

Zobacz też: Filmy na Halloween dla całej rodziny! 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy