GRY
 
 

Jak zrobić potwory z rolek na Halloween?

Wystarczy kilka rolek po papierze i odrobina wyobraźni i straszliwe fajne potwory na Halloween gotowe. Zobacz nasz film i przekonaj się jak łatwo z rolek po papierze toaletowym zrobić super potwory.

Zobacz inne z serii: Halloween z dzieckiem (7)

Ozdoby na Halloween muszą być przerażające. W końcu to święto duchów! Jeśli myślisz o stworzeniu z dzieckiem dekoracji z papieru właśnie na tę okazję, nie zapomnij, żeby znalazły się wśród nich przeróżne, groźne potwory. Do tego obowiązkowo wydrąż kilka dyń i zrób z nich lampiony, a także przygotuj halloweenową ucztę w postaci strasznych przekąsek. Tylko nie przesadź, dla dziecka ma to być przede wszystkim dobra zabawa, a nie prawdziwy powód do strachu.

Jak zrobić papierowe potwory na Halloween?

Święto duchów bez potworów nie może się przecież obejść! Postaraj się przygotować zabawę Halloween dla dzieci tak, by sprawiła im ona jak największą frajdę. Jak to zrobić? Zaproponuj dziecku, że wykonacie takie kolorowe potwory z rolek po papierze razem. Zobaczysz, ile frajdy mu sprawisz. A później, kiedy już zjawią się goście, dziecko z dumą będzie mogło się pochwalić, że samo przygotowywało te wszystkie straszne dekoracje. Bez obaw, stworzenie halloweenowych potworów jest naprawdę proste i szybkie. Twoje dziecko z niewielką twoją pomocą z pewnością stworzy niepowtarzalne potwory.

Do wykonania kolorowych potworów na Halloween przygotuj następujące przedmioty:
 • kolorowy papier
 • rolki po papierze toaletowym
 • biały i czarny karton
 • flamastry
 • plastikowe oczka
 • klej
 • kolorowa krepina
 • nożyczki

Zobacz też: 12 najlepszych przebrań dla dzieci na Halloween

Potwór na Halloween – instrukcja krok po kroku

 1. KROK: Wytnij z kolorowego papieru pasek, który przykryje całą rolkę po papierze toaletowym i przyklej go do niej.
 2. KROK: Z czarnego kartonu wytnij owalną paszczę potwora, a z białego groźne zęby. Wycięte zęby przyklej do paszczy za pomocą kleju.
 3. KROK: Paszczę przyklej do rolki po papierze toaletowym.
 4. KROK: Naklej na rolkę plastikowe oczka. Ponacinaj krepinę tak, by powstała bujna czupryna. Przyklej ją do wnętrza rolki. Potwór na Halloween gotowy!
Widzisz, zrobienie potwora na Halloween z rolki jest dziecinne proste. Możesz też wymyślić zrobienie innych papierowych dekoracji na Halloween, np. nietoperzy lub duchów.

Inne ozdoby na Halloween z papieru

W tym filmiku pokazujemy, jak w prosty sposób zrobić potwory z rolek po papierze. Ale ozdoby z papieru mogą przybierać przeróżne postaci. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Możesz wykonać z dzieckiem np. papierowe nietoperze, papierowe duchy, papierowe wiedźmy i czarownice, papierowe groźne dynie, papierowe smoki… Masz jeszcze jakieś pomysły? Podziel się tym z nami w komentarzach! Może zainspirujesz innych rodziców do stworzenia ciekawych papierowych motywów na Halloween.  

Zobacz też: Fajne filmy na Halloween dla dzieci i rodziny
Doładuj
Przeładuj