Jak zrobić potwory na Halloween z rolki papieru? [WIDEO]

Aby zrobić potwory na Halloween, wystarczy kilka rolek po papierze toaletowym, papier kolorowy, krepina, mazaki i odrobina wyobraźni. Wykonanie tych strasznych halloweenowych dekoracji zajmuje dosłownie kilka minut. Przedstawiamy instruktaż krok po kroku.

Zobacz inne z serii: Halloween z dzieckiem (7)

Dekoracje na Halloween muszą być przerażające. W końcu to święto duchów! W naszym materiale wideo oraz w opisie podpowiadamy, jak zrobić potwory na Halloween. Będą stanowiły doskonałe uzupełnienie do lampionów z dyni i różnych straszliwych przekąsek, których nie może przecież zabraknąć na żadnym halloweenowym przyjęciu.

Potwory na Halloween: instrukcja krok po kroku

Święto duchów nie może się obejść bez potworów! Zaproponuj dziecku, że wspólnie wykonacie takie kolorowe straszne potwory na Halloween z rolek po papierze. Zobaczysz, ile frajdy mu tym sprawisz. A później, kiedy już zjawią się goście, dziecko z dumą będzie mogło się pochwalić, że samo przygotowywało te wszystkie halloweenowe dekoracje. 

Akcesoria potrzebne do zrobienia potworów na Halloween:
 • kolorowy papier,
 • rolki po papierze toaletowym (jedna na jednego potwora),
 • biały i czarny karton,
 • flamastry,
 • plastikowe oczka,
 • klej,
 • kolorowa krepina,
 • nożyczki.
 

Wykonanie potwora na Halloween w 4 krokach:

 1. KROK: Wytnij z kolorowego papieru pasek, który przykryje całą rolkę po papierze toaletowym i przyklej go do niej.
 2. KROK: Z czarnego kartonu wytnij owalną paszczę potwora, a z białego groźne zęby. Wycięte zęby przyklej do paszczy za pomocą kleju.
 3. KROK: Paszczę przyklej do rolki po papierze toaletowym.
 4. KROK: Naklej na rolkę plastikowe oczka. Ponacinaj krepinę tak, by powstała bujna czupryna. Przyklej ją do wnętrza rolki. Potwór na Halloween gotowy!
Widzisz? Zrobienie potwora na Halloween z rolki jest dziecinne proste. Możesz też pokusić się o zrobienie innych dekoracji na Halloween z papieru, np. nietoperzy lub duchów.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy