GRY

Jak zrobić tiulową spódniczkę (tutu) dla małej baletnicy? - film

Tiulowa spódniczka baletnicy (tutu) to marzenie każdej małej dziewczynki. Bardzo łatwo ją zrobić. Nie potrzebujesz nawet igły i nitki!
Śliczna  spódniczka baletowa z tiulu to świetny pomyśl na prezent dla dziewczynki. Przyda się nie tylko na bal karnawałowy w przedszkolu -  nasze zaprzyjaźnione małe baletnice nie chcą się rozstać z tutu nawet w domu, i to nie tylko podczas zabawy w przebieranki!

Spódniczka z tiulu jest bardzo łatwa do zrobienia. Nie musisz mieć zdolności manualnych,  maszyny do szycia ani nawet igły z nitką. Wystarczy odrobina (spokojnie: nie taka znów duża!) cierpliwości.

Zobacz także jak zrobić pompon z tiulu
 

Co jest potrzebne do wykonania spódniczki z tiulu?

  • 3-4 rolki tiulu* szerokości ok. 15 cm
  • wstążka**
  • nożyczki
  • centymetr krawiecki (ale można sobie poradzić bez niego)
* Nie musisz korzystać z tiulu w rolkach. Tutu można także zrobić z tiulu kupowanego na metry (trzeba  pociąć go na paski szerokości ok. 15 cm) albo nawet starej firanki.

** Zamiast wstążki możesz użyć zwykłej gumki. Ze względów bezpieczeństwa użyj jej koniecznie, jeśli robisz tutu dla niemowlęcia lub bardzo małego dziecka  albo twoja mała księżniczka będzie nosić spódniczkę nie tylko wówczas, gdy jesteś przy niej – długa wstążka mogłyby być niebezpieczna.
Nasza sugestia: lepiej użyć zwykłej, wąskiej gumki (ok. pół centymetra szerokości). Na szerszej, np. 2 - centymetrowej, supły będą bardziej widoczne.
 

Jak zrobić spódniczkę baletnicy?

1. Odmierz i utnij wstążkę (obwód pasa + około 50 cm).*
2. Potnij paski tiulu na ok. 50-centymetrowe kawałki. Zrobisz to szybciej, nawijając tiul na karton odpowiedniej długości (albo nawet na łokieć) i rozcinając po obu stronach.
3. Złóż każdy pasek tiulu na pół, włóż utworzoną w ten sposób pętelkę pod wstążkę i przewlecz przez nią oba końce tiulowego paska. To samo zrób z kolejnymi paskami.
3. Gdy już zawiążesz wszystkie paski tiulu, wyrównaj supełki i zawiąż wstążkę na kokardkę.
4. Ułóż spódniczkę tak, by była puszysta. Gotowe!

 * Jeśli używasz gumki, odmierz kawałek odpowiadający obwodowi talii i zwiąż na mocny supeł lub zszyj końcówki. Paski tiulu przywiązuj tak samo jak do wstążki.

Polecamy także 3 pomysły na stroje karnawałowe dla dzieci
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Dzień Babci i Dziadka 2019

Prezenty dla babci i dziadka