GRY
 
 

Jak żywić dziecko: czwartkowe spotkania dla rodzin maluchów

Nie wiesz, jak prawidłowo żywić niemowlę, jak komponować jego dietę? Przyjdź na spotkania organizowane z ekspertami w warszawskim szpitalu Św. Rodziny przy ul. Madalińskiego.

Niemowowlę je
fot. RF
Dlaczego tak ważne jest karmienie piersią, jak rozszerzać dietę niemowlęcia, jak komponować dania niemowlęcia: to tematy spotkań dla rodziców, dziadków, opiekunów, które odbywają się w warszawskim szpitalu św. Rodziny przy ul. Madalińskiego.  

Spotkania realizowane są w ramach Programu "1000 pierwszych dni dla zdrowia" w Szpitalu im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego 25 w Warszawie. Odbywają się w każdy czwartek, w holu głównym szpitala, o godz. 18.00. Spotkania są zaplanowane do końca 2014 roku. Na każdym są omawiane kolejne aspekty związane z żywieniem i programowaniem żywieniowym we wczesnym okresie życia.
 
TERMINY NAJBLIŻSZYCH SPOTKAŃ:
20 marca, godz. 18:00: "Najlepsze pod słońcem" mleko mamy
27 marca, godz. 18:00: Jak prawidłowo rozszerzać dietę niemowlęcia?
3 kwietnia, godz. 18:00: Jak prawidłowo komponować dietę dziecka w wieku 1-3 lata?
10 kwietnia, godz. 18:00: "1000 pierwszych dni": najlepszy czas na profilaktykę chorób wieku dorosłego
17 kwietnia, godz. 18:00 Dieta przyszłej mamy i kobiety karmiącej. Czy to już czas na zapobieganie chorobom serca u dziecka i przyszłego dorosłego?
17 kwietnia, godz. 19:00: "Najlepsze pod słońcem": mleko mamy.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny.

Czytaj też: Karmienie piersią lepsze niż ubezpieczenie zdrowotne
Redakcja poleca: Raport 2017: co jedzą niemowlęta? [WIDEO]
Tylko niewiele ponad połowa dzieci w Polsce jest karmionych piersią w pierwszym roku życia. A tylko kilka procent dostaje wyłącznie mleko mamy. Chociaż rodzice wiedzą, co powinny jeść niemowlęta, to jednak... karmią niemowlęta niezgodnie z zaleceniami.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj