pielęgnacja twarzy, tonik czy płyn micelarny
fot. Fotolia

Tonik czy płyn micelarny?

Tonik czy płyn micelarny? Który kosmetyk jest lepszy do pielęgnacji twarzy? Pytamy dermatolożkę.
Tatiana Audycka-Szatrawska
Konsultacja: dr n. med. Magdalena Łuczkowska
pielęgnacja twarzy, tonik czy płyn micelarny
fot. Fotolia
Kiedyś w drogeriach można było kupić do przemywania twarzy tylko toniki. Teraz wypierają je płyny micelarne. Czym różnią się te kosmetyki?

Płyny micelarne to nowa generacja kosmetyków do oczyszczania twarzy. Zawarte w nich micele – specjalne mikrokapsułki – działają na zanieczyszczenia jak magnes.

Tajemnicze micele

Dzięki wyjątkowej budowie przyciągają do siebie cząsteczki brudu, który znika z twarzy bez nadmiernego pocierania czy używania wysuszających, silnych detergentów. Dodatkowo zawierają substancje pielęgnujące skórę np. witalną witaminę E, łagodzący dekspantenol czy uzupełniający lipidy olejek z pestek winogron.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Tonik od tonizowania

Po większości z nich nie trzeba już stosować toników, których głównym i zasadniczym zadaniem jest tonizowanie skóry, czyli przewrócenie jej odpowiedniego pH . Używanie zwykłych mydeł do zmywania twarzy lub innych kosmetyków o zasadowym pH zmienia naturalne, lekko kwaśne pH skóry i dlatego w tych przypadkach obowiązkowe jest zastosowanie toniku.

ZOBACZ TEŻ:
 
dr n. med. Magdalena Łuczkowska
Konsultacja: dr n. med. Magdalena Łuczkowska

Specjalista dermatolog, ekspertka NIVEA

Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy