GRY
 
 

Jaką jesteś mamą: dobrą czy świetną?

Dobre mamy wcześnie wstają, zawsze mają porządek i nigdy nie urządzają scen. W przeciwieństwie do świetnych mam. W której grupie jesteś? Zdecyduj sama!

Jaką jesteś mamą: świetną czy dobrą?
fot. Fotolia
Regan Long jest mamą 4 dzieci, blogerką i pisarką. Zamieściła w serwisie scarymommy.com tekst, które podbił nasze serca – przyznajcie same, do której grupy mam należycie?

Przeczytajcie definicje "dobrej" i "świetnej" mamy według Regan. Zgadzacie się z nią?

Jakim typem mamy jesteś?

Długo nad tym myślałam i postanowiłam, że chcę należeć do kategorii "świetnych mam". To nie była łatwa decyzja. Zajęło mi to wiele lat ćwiczeń z 4 dzieci, ale w końcu tu jestem. Udało mi się i szczerze mówiąc, jestem trochę w szoku.

Dzieci dobrych mam zawsze są uczesane, mają czyste buzie i nigdy się nie spóźniają.

Ich ubrania zawsze są wyprasowane, nie mają śladów zabawy ani śniadania. Nigdy nie piętrzą się w koszu na brudną bieliznę.

Dobre mamy wstają wcześnie rano i późno kładą się spać. Przez większość czasu ich domy są czyste i dobrze zorganizowane.

Ich dzieci przesypiają całą noc, zawsze zostają w swoim łóżku, nie kłócą się w porze snu. Jednym słowem, chodzą jak w zegarku.

Dobre mamy nigdy nie krzyczą w miejscach publicznych. Nigdy nie podnoszą głosu i nigdy nie usłyszysz, żeby powtarzały coś swoim dzieciom więcej niż raz.

Dobre mamy, cóż. Zawsze potrafią wziąć się w garść. Są jedyne w swoim rodzaju i darzę je ogromnym szacunkiem.

Zobacz także: Zła matka? Nie! Prawdziwa!

Teraz świetne mamy. One wiedzą, że po dotarciu na miejsce włosy ich dziecka będą w kompletnym nieładzie. Zawsze noszą ze sobą dodatkowe gumki, spinki i chusteczki nawilżane, bo twarz dziecka jest brudna przez większość dnia.

Ubrania ich dzieci po raz 3. są w pralce albo leżą gdzieś wśród sterty prania z zeszłego tygodnia.

Świetne mamy późno chodzą spać i wcześnie wstają, ale ich domy nie zawsze są czyste i dobrze zorganizowane. One lubią chaos. Perfekcja jest przereklamowana.

Ich dzieci nigdy nie kładą się spać o wyznaczonej porze, a jeśli przypadkiem to robią, nie zostają zbyt długo w swoich łóżkach.Świetne mamy muszą błagać dzieci o umycie zębów i przebranie się w piżamę, czasem je przekupują, żeby zostały w swoich łóżkach całą noc.

Świetne mamy często podnoszą głos i nie boją się urządzania scen w miejscach publicznych. Nie reagują na cały cyrk, który zostawiają za sobą, gdy zamykają drzwi.

Tak, świetne mamy wiedzą, że nie potrafią wziąć się w garść i w ogóle im to nie przeszkadza. Nigdy nie wiedzą, czego mogą się spodziewać i nie dbają o to, jak postrzegają je inni.

Nie wiem jak wy, cholera, ale ja uwielbiam być świetną mamą.

Jak wam się podoba tekst Regan? Do której grupy mam należycie?

Czytaj także:
Redakcja poleca: Nadepnięcie na lego oraz 9 sytuacji, w których mama mówi słowo na „k”
Co mówi mama, która nadepnie bosa stopą na klocek lego? Zobacz sytuacje znane tylko mamom, w których ciężko nie zakląć.
Doładuj
Przeładuj