Te maty edukacyjne zachwycą Twoje dziecko

Szukasz prezentu dla dziecka? Zobacz nasz przegląd mat edukacyjnych i wybierz coś dla swojej pociechy.
123grow.jpg
Maty edukacyjne nadal nie tracą na popularności i nic dziwnego – to wspaniały prezent dla dziecka, który nie tylko bawi, lecz także uczy i rozwija. Dlaczego warto kupić maluchowi matę edukacyjną i jak ją wybrać? Podpowiadamy!

6 powodów, dla których warto kupić dziecku matę edukacyjną

1. Mata edukacyjna to bezpieczne miejsca do zabawy dla niemowlęcia. Maluch może bawić się na macie, a Ty nie musisz się martwić, że się o coś uderzy lub zrobi sobie krzywdę – mata jest bowiem miękka, a wszystkie elementy, które się na niej znajdują – są bezpieczne dla dziecka.  

2. Mata edukacyjna wspiera rozwój motoryki. Chwytanie zabawek wiszących na pałąku czy wydających różne dźwięki elementów przyczepionych bezpośrednio do maty zachęca dziecko do poruszania się, wyginania i gimnastykowania oraz ćwiczenia małych rączek.

3. Mata edukacyjna wspiera rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. Chwycenie upatrzonej zabawki zwisającej nad głową lub przyczepionej na sznureczku początkowo nie jest takie proste, jednak ćwiczenie czyni mistrza. Wkrótce przekonasz się, że dla Twojego dziecka to żadna trudność.

4. Mata edukacyjna stymuluje zmysły. Szeleszczące, piszczące, grzechoczące i bajecznie kolorowe zabawki pobudzają zmysł wzroku, dotyku i słuchu. 

5. Mata edukacyjna sprawdzi się poza domem. Jedziecie w odwiedziny do dziadków albo znajomych? Zabierzcie ze sobą matę edukacyjną! W ten sposób będziecie mogli szybko stworzyć znajomy i przytulny kącik do zabawy dla dziecka. 

6. Mata edukacyjna daje dziecku mnóstwo radości. Mata kryje wiele tajemnic, a odkrywanie ich to sama radość. Ukryte lustereczka, wesołe zwierzątka czy skoczne melodyjki to tylko część elementów, które zachwycą Twoją pociechę. 

Jak wybrać matę edukacyjną dla niemowlaka?

1. Mata edukacyjna dla małego miłośnika muzyki. Jeśli Twoje dziecko uwielbia poznawać nowe dźwięki, a gdy słyszy melodię, nóżki same zaczynają mu podrygiwać w jej rytm, wybierz dla niego matę z pałąkami Muzyczni Przyjaciele. To prawdziwy festiwal dźwięków i melodii. Ta muzyczna mata stymuluje i wspomaga rozwój poznawczy, umiejętności motoryczne oraz różne procesy uczenia się. Twoje dziecko znajdzie na niej wiele zabawek m.in. wesołe zwierzątka-instrumenty. Słonik to pianinko, żółw – tamburyn, hipcio – kastaniet, żyrafa – marakas, małpa – talerze, papuga – dzwoneczek. Mata Muzyczni Przyjaciele charakteryzuje się unikalnym designem, który pomaga dostosować się do zmieniających się potrzeb i możliwości dziecka. Możesz umieścić zabawki w zasięgu ręki dziecka, aby stymulować i wspierać rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i umiejętności chwytania, co pomaga rozwijać zdolności poznawcze dziecka. Regulacja pałąków, przesuwanie zabawek, włączanie świateł i muzyki pozwolą Ci dopasować matę do potrzeb malucha w wieku 0-12 miesięcy. 

2. Mata edukacyjna dla małych odkrywców. Jeśli Twoje dziecko uwielbia odkrywać świat i poznawać wszystko, co go otacza, dobrym wyborem będzie mata edukacyjna Move and Play. Jej wyjątkowy, przesuwany łącznik pałąków sprawia, że możesz dostosować ich ułożenie do potrzeb rozwojowych swojego dziecka. Twój maluszek będzie mógł leżeć na brzuszku, mieć zabawki zawsze blisko rączek, a nawet bawić się na macie z Tobą! Ponieważ mata jest duża, możesz połączyć jej brzegi, tworząc kojec, a także zdemontować pałąki, traktując matę jako kocyk do zabawy.
Mata posiada liczne, urocze zabawki, aktywujące rozwój Twojej pociechy, m.in.: wibrujący słonik grzechotka małpka, grzechotka słonko i chmurka, kolorowy gryzak, przesuwane pierścienie dla łatwiejszego przemieszczania zabawek na pałąkach, zebra 3D – wystający ogonek i grzywa, gryzak małpka, uszko słonika do zabawy w „A-kuku”, bezpieczne lusterko do ustawiania w różnych pozycjach, szeleszczący kwadracik. Gimnastyka dla bobasa Move & Play posiada unikalny design, który pomaga dostosować się do zmieniających się potrzeb i możliwości dziecka. Możesz umieścić zabawki w zasięgu ręki dziecka, aby stymulować i wspierać rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i umiejętności chwytające, co pomaga rozwijać zdolności poznawcze dziecka. Widzisz, jak wiele ma Twój brzdąc do odkrycia?

3. Mata edukacyjna dla małego miłośnika natury. Jeśli Twoje dziecko uwielbia chodzić na spacery, a na widok zwierzątek pieje z zachwytu, najlepszym prezentem dla niego będzie mata edukacyjna Zabawa na łące.
Mata przeniesie Twoje dziecko na cudowną łąkę pełną uroczych zwierzątek. Maluch znajdzie tam m.in.: ptaszka ze światełkiem i muzyką oraz funkcją nagrywania, którego można odczepić od maty i przymocować np. do wózka,  małą karuzelkę z motylkiem i pszczółką, szeleszczącego szopa pracza, gryzak w kształcie marchewki, poduszkę w kształcie króliczka do czasu dla brzuszka z szeleszczącymi uszkami (to ćwiczenie pozwoli na wzmacnianie mięśni pleców i karku), lusterko w kształcie domku do ustawienia w różnych pozycjach, szeleszczące drzewko do zabawy w „A ku-ku”, zawieszkę dzwoneczek w kształcie pszczółki, zawieszka grzechotka w kształcie liska.


Gimnastyka dla bobasa wpływa na rozwój emocjonalny i społeczny, pobudza wyobraźnię i kreatywność oraz stymuluje rozwój mowy oraz zmysły. Umiejętności językowe można rozwijać dzięki unikalnie zaprojektowanej zabawce z funkcją nagrywania głosu. Podczas zabawy na macie dziecko słyszy słowa oraz całe zdania wypowiadane znanym mu głosem. Z kolei duży obszar do zabawy pozwala dziecku na rozciąganie swojego ciała, eksperymentowanie z ruchem oraz obracaniem się, podczas gdy szeleszcząca poduszeczka, lusterko oraz zabawka ptaszek z funkcją nagrywania głosu pozwalają wydłużyć czas spędzany na brzuszku. Podczas leżenia zarówno na pleckach, jak i brzuszku dziecko ćwiczy ruchy precyzyjne i rozwija kontrolę nad ruchami swych dłoni. Co więcej, gimnastyka dla bobasa z pałąkami rośnie razem z dzieckiem i wspiera rozwój poznawczy malucha. Pozwala zrozumieć związki przyczynowo-skutkowe, a wraz z rozwojem dziecka pomaga rozwijać się i uczyć za pomocą bardziej zaawansowanych funkcji maty.
 

Ocena (1 ocena)

5.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Niemowlę i upał

Co na to lekarz?