GRY
 
 

Jak zimą dbać o twarz?

Zima dla skóry na twarzy to jak jazda na rollercoasterze. Bo niskie temperatury, zimny wiatr i suche powietrze (przy mrozach). Jak o nią zadbać – odpowiada dermatolożka.

Tatiana Audycka-Szatrawska
Konsultacja: dr n. med. Magdalena Łuczkowska
zima, pielęgnacja zimą
fot. Fotolia
Zimą twarz smaruję kremem nawilżającym i fluidami. Nie wiem, czy to wystarczy, by chronić ją przed niskimi temperaturami i chłodnym wiatrem. Jak chronić skórę? – pyta Kasia M. Z Wrocławia.

Kremy nawilżające, po które zwykle używamy, dbają przede wszystkim o dobre nawodnienie skóry, a zimą potrzeba nam dużo większej ilości odżywczych olejków czy wosków niż w innych porach roku. Składniki tłuszczowe nie tylko odbudowują naturalnie istniejące w skórze lipidy, ale także ograniczają nadmierne odparowywanie wody ze skóry, które zimą, w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach, jest nadmierne.

Zimą – natłuszczaj skórę!

Dlatego w okresie zimowym warto dołączyć do codziennej pielęgnacji bardziej odżywczy krem, to znaczy taki, który zapewni skórze więcej składników lipidowych. Taki krem polecam zwłaszcza jako krem na noc – lepiej się wtedy wchłonie (zostało to naukowo potwierdzone!). W czasie dnia można nadal stosować krem nawilżający, chyba że temperatury spadają znacznie poniżej zera – wtedy nie ma wyjścia, trzeba chronić skórę także kremem odżywczym.

Zobacz też: Kremy na zimę dla dzieci (i nie tylko dla najmłodszych) – sprawdź w katalogu produktów
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
dr n. med. Magdalena Łuczkowska
Konsultacja: dr n. med. Magdalena Łuczkowska

Specjalista dermatolog, ekspertka NIVEA

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj