kobieta i mężczyzna w łóżku, seks, współżycie, partnerstwo, miłość
fot. Fotolia

Idealny partner seksualny

Od lat uważnie słucham kobiet i staram się przemycać zasłyszane opinie w rozmowach z mężczyznami. Po co? Żeby zadowolić obie strony. Żeby podpowiedzieć panom, co działa na kobiety i o jakim partnerze seksualnym marzą.
Joanna Karwat
kobieta i mężczyzna w łóżku, seks, współżycie, partnerstwo, miłość
fot. Fotolia
Jaki mężczyzna podoba się kobietom? Odsuńmy na chwilę na bok kolor włosów, posturę, wzrost i grubość portfela. Jak się okazuje, o wiele ważniejsze dla kobiety jest to, jak partner ją traktuje, zwłaszcza w łóżku. Atrakcyjny mężczyzna nie uważa, że wprowadzenie nowej pozycji w sypialni, czy wspólna wyprawa do seks-shopu, to dowód jego marnych umiejętności w sztuce ars amandi. Idealny kochanek jest wręcz otwarty na nowe propozycje, które pomagają pokonać rutynę i chętnie eksperymentuje. Dla niego wibrator, kulki gejszy czy pachnący truskawkami lubrykant nie jest zagrożeniem, ale dodatkiem do wspaniałego seksu we dwoje. Czuły i seksowny partner reaguje na potrzeby kobiety i potrafi otwarcie mówić o swoich. A oto pozostałe punkty z listy stworzonej przez kobiety:

1.Mężczyzna idealny zna anatomię kobiety

Dzięki tej wiedzy jest świadom, gdzie dokładnie znajduje się łechtaczka i jak należy obchodzić się z nią. Bo choć jest bardzo malutka (ma zaledwie 5 mm średnicy), to mieści się na niej tyle samo receptorów czuciowych, co na główce penisa. Nic zatem dziwnego, że jest bardzo wrażliwa na pieszczoty i wymaga specjalnego traktowania. Doświadczony kochanek będzie potrafił tak pieścić miejsca intymne kobiety, by delikatnie stymulować łechtaczkę – najpierw przez fałd skórny, który ją ochrania, a potem bezpośrednio. Znawca kobiecej anatomii będzie też umiał pobudzać słynny punkt G (na przedniej ścianie pochwy, ok. 4 cm od wejścia).
Przeczytaj: jak powinna wyglądać łechtaczka?
Redakcja poleca: Jak szybko zajść w ciążę? - film
Poznaj 5 sprawdzonych sposobów, które sprawią, że szybko ujrzysz dwie kreski na teście ciążowym.

2. Mężczyzna idealny lubi seks

I to się czuje, kiedy mówi o pieszczotach, kiedy namawia do „grzechu”, kiedy opisuje swoje fantazje erotyczne. Idealny partner seksualny wie, jak czerpać radość z seksu i jak dawać ją kobiecie. Nigdy nie traktuje współżycia, jak przykry obowiązek. Seks nie jest też dla niego dyscypliną sportową, w której musi „zaliczyć” jak najwięcej zbliżeń. Nawet jeśli częstotliwość współżycia jest uzależniona od dni płodnych (bo np. para stara się o dziecko) i nie zawsze może liczyć na seks wtedy, gdy ma ochotę, a jego libido sięga zenitu, jest wyrozumiały, czuły i opiekuńczy.
Sprawdź, od czego zależy twoje libido

3. Wspaniały partner zawsze adoruje swoją kobietę

Umiejętnie uwodzi ukochaną kobietę. I to nie chwilę przed zbliżeniem, ale robi to co najmniej przez kilka godzin, odpowiednio aranżując nastrój, budując napięcie. Kiedy są w miejscu publicznym, nie ogląda się za innymi kobietami (albo robi to bardzo dyskretnie) i całą swoją uwagę poświęca partnerce. Komplementuje w wyszukany sposób. Nie mówi tylko: „Jesteś piękna”, ale używa bardziej zindywidualizowanych określeń, które świadczą o tym, że w ogóle przyjrzał się kobiecie, z którą żyje, mówi np. „Kiedy się uśmiechasz, robią ci się piękne dołeczki” albo „Ta sukienka doskonale podkreśla twoją smukłą talię”.

4. Dobry kochanek nie znosi monotonii w łóżku

I w codziennym życiu, i w alkowie wprowadza różne urozmaicenia. Jednego dnia inicjuje seks przy kuchennym blacie, a następnym razem proponuje „szybki numerek” w łazience. Wciąż ma nowe pomysły i lubi zaskakiwać partnerkę. Doskonale wie, kiedy do waszej sypialni wkrada się rutyna i robi wszystko, by ją pokonać.

5. Najseksowniejszy na świecie mężczyzna jest wyrozumiały

Kiedy widzi, że kobieta jest zmęczona – robi jej relaksujący masaż. Rozumie, że czasem boli ją głowa lub chciałaby położyć się wcześniej spać. Doskonale wyczuwa nastrój partnerki. A kiedy przychodzi dzień, w którym ukochana kobieta ma ochotę przeżyć orgazm stulecia – robi wszystko, by osiągnęła rozkosz.

Zobacz: pozycje w łóżku - co mówią o waszym związku?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy