GRY
 
 

Jaki nawilżacz powietrza do pokoju dziecięcego? Podpowiadamy!

Nawilżacz powietrza to prawdziwy wybawca, kiedy w pokoju dziecka jest suche powietrze. Przy katarze nieodzowny! Ale jaki nawilżacz będzie najlepszy dla dziecka? Podpowiadamy!

Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka
fot. Fotolia
Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka wybrać – oto pytanie, które stawia sobie wielu rodziców w sezonie grzewczym. Suche powietrze powoduje wysychanie śluzówki nosa, a w efekcie katar, często kaszel, problemy z oddychaniem, dlatego ważne jest, żeby powietrze w pokoju dziecka miało odpowiednią wilgotność. Nawilżacz powietrza pomoże w walce z suchym powietrzem i zapewni odpowiednią wilgotność. Jednak w sklepach jest wiele rodzajów nawilżaczy powietrza, jaki będzie najlepszy dla dziecka?

Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka?

Nawilżacz powietrza do pokoju dziecięcego może być nie tylko funkcjonalny, lecz także estetyczny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli nawilżaczy przeznaczonych specjalnie do pokoi dziecięcych, są one w zabawnych dziecięcych kształtach, np. kwiatka, pociągu. Taki nawilżacz spełnia swoją funkcję, a dodatkowo stanowi niebanalny element dekoracyjny. 
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Na co zwracać uwagę przy wyborze nawilżacza?

Wybierając nawilżacz powietrza dla dziecka, zwróć uwagę na wady i zalety różnych rodzajów nawilżaczy. Nawilżacze poprawiają wilgotność powietrza, ale niektóre mają też dodatkowo wbudowane inne przydatne funkcje. Wybór nawilżacza zależy oczywiście od twoich potrzeb, ale też od zasobności portfela. Najtańsze nawilżacze to te tradycyjne, a najdroższe na rynku to nawilżacze ultradźwiękowe. 

Rodzaje nawilżaczy powietrza

Na rynku znajdziesz bardzo różne nawilżacze powietrza. Jedne są bardziej, a inne mniej skuteczne w walce z suchym powietrzem. Oczyszczać i nawilżać powietrze można poprzez zainstalowanie w domu jednego z nich. Do wyboru masz:
  • Tradycyjne nawilżacze - ceramiczne naczynia zawieszane na kaloryferze – są tanie, ale działają na niewielkim obszarze i słabiej od elektronicznych nawilżaczy.
  • Nawilżacze parowe – na prąd – pobierając dość dużo prądu, a para jest gorąca, może więc poparzyć dziecko.
  • Do pokoju dziecięcego lepszy będzie więc nawilżacz ewaporacyjny, który zasysa powietrze z pomieszczenia – jego wadą jest jednak to, że hałasuje.
  • Jeśli głośna praca nawilżacza może przeszkadzać twojemu dziecku w śnie, wybierz nawilżacz ultradźwiękowy – jest droższy, ale energooszczędny i cichy. Działa dzięki rozbijaniu cząstek wody ultradźwiękami.

Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj