Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka
fot. Fotolia

Nawilżacz powietrza dla dzieci: jaki wybrać?

Nawilżacz powietrza dla dzieci to prawdziwy wybawca, kiedy w pokoju malucha jest suche powietrze. Przy katarze nieodzowny! Ale jaki nawilżacz powietrza będzie najlepszy dla dziecka? Podpowiadamy!
Karolina Stępniewska
Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka
fot. Fotolia
Nawilżacz powietrza dla dziecka w sezonie grzewczym może być zbawienny. Suche powietrze powoduje wysychanie śluzówki nosa, a w efekcie katar, często kaszel, problemy z oddychaniem, dlatego ważne jest, żeby powietrze w pokoju dziecka miało odpowiednią wilgotność. Nawilżacz powietrza pomoże w walce z suchym powietrzem i zapewni odpowiednią wilgotność. Jednak w sklepach jest wiele rodzajów nawilżaczy powietrza, jaki będzie najlepszy dla dziecka

Spis treści:
Nawilżacz powietrza dla dzieci: jaki wybrać?
Nawilżacz powietrza dla dziecka: na co zwracać uwagę przy wyborze?
Nawilżacz powietrza dla dzieci: rodzaje
 

Nawilżacz powietrza dla dzieci: jaki wybrać?

Nawilżacz powietrza do pokoju dziecięcego może być nie tylko funkcjonalny, lecz także estetyczny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli nawilżaczy przeznaczonych specjalnie do pokoi dziecięcych, są one w zabawnych dziecięcych kształtach, np. kwiatka, pociągu. Taki nawilżacz powietrza dla dziecka spełnia swoją funkcję, a dodatkowo stanowi niebanalny element dekoracyjny. 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Nawilżacz powietrza dla dzieci: na co zwracać uwagę przy wyborze?

Wybierając nawilżacz powietrza dla dziecka, zwróć uwagę na wady i zalety różnych rodzajów nawilżaczy. Nawilżacze poprawiają wilgotność powietrza, ale niektóre mają też dodatkowo wbudowane inne przydatne funkcje. Wybór nawilżacza zależy oczywiście od twoich potrzeb, ale też od zasobności portfela. Najtańsze nawilżacze to te tradycyjne, a najdroższe na rynku to nawilżacze ultradźwiękowe. 

Nawilżacz powietrza dla dziecka: rodzaje

Na rynku znajdziesz bardzo różne nawilżacze powietrza dla dziecka. Jedne są bardziej, a inne mniej skuteczne w walce z suchym powietrzem. Oczyszczać i nawilżać powietrze można poprzez zainstalowanie w domu jednego z nich. Do wyboru masz:
  • Tradycyjne nawilżacze - ceramiczne naczynia zawieszane na kaloryferze – są tanie, ale działają na niewielkim obszarze i słabiej od elektronicznych nawilżaczy.
  • Nawilżacze parowe – na prąd – pobierając dość dużo prądu, a para jest gorąca, może więc poparzyć dziecko.
  • Do pokoju dziecięcego lepszy będzie więc nawilżacz ewaporacyjny, który zasysa powietrze z pomieszczenia – jego wadą jest jednak to, że hałasuje.
  • Jeśli głośna praca nawilżacza może przeszkadzać twojemu dziecku w śnie, wybierz nawilżacz ultradźwiękowy – jest droższy, ale energooszczędny i cichy. Działa dzięki rozbijaniu cząstek wody ultradźwiękami.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy