czytanie książek dziecku, dziecko czyta książki
fot. Fotolia

To będzie lepszym prezentem gwiazdkowym dla dziecka niż kolejna zabawka!

Szukasz pomysłu na prezent pod choinkę dla malucha? W tym roku zamiast kolejnej lalki, misia czy klocków podaruj dziecku coś, co nigdy mu się nie znudzi.
czytanie książek dziecku, dziecko czyta książki
fot. Fotolia
Pamiętasz, co Twoje dziecko dostało w zeszłym roku pod choinkę? Zapewne mnóstwo zabawek takich jak misie, lalki, maskotki itp. A czy wiesz, co dzieje się z nimi teraz? Czyżby leżały gdzieś w kącie dziecięcego pokoju przykryte grubą warstwą kurzu? W tym roku zrób dziecku taki prezent, który długo mu się nie znudzi, sprawi mnóstwo radości, a w dodatku nauczy przydatnych umiejętności. Podaruj maluchowi… książkę!

Dlaczego książka jest dobrym prezentem dla dziecka?

Książka jest prezentem, który ma chyba wyłącznie zalety. Oto niektóre z nich:
  • książka pomaga zdobyć wiedzę o świecie. To z niej maluch może się dowiedzieć, jakie zwierzęta mieszkają w innych krajach, skąd się bierze śnieg i co robi słońce, gdy jest noc.
  • wspólne czytanie książek wzmacnia relacje. To doskonały sposób na spędzenie czasu ze swoją pociechą, a także metoda na to, by jeszcze więcej dowiedzieć się o swoim dziecku, lepiej poznać jego potrzeby i emocje.
  • książka długo się nie znudzi. Opowieści możecie czytać wielokrotnie i na różne sposoby, sama zobaczysz, że za każdym kolejnym razem maluch będzie miał ochotę na więcej. Nawet gdy treść całej książeczki będzie znał już na pamięć.
  • książka rozwija wyobraźnię. To, co dzieje się w fabule książki, brzdąc musi sobie jakoś zwizualizować, a to doskonały trening dla wyobraźni i kreatywnego myślenia.
  • książka pomaga rozwijać słownictwo. Czytając książki, maluch poznaje nowe słowa i zwroty, zapamiętuje je, a z czasem włącza do swojego zasobu słownictwa.
  • książka potrafi zająć malucha na długi czas.

Jaką książkę wybrać dla dziecka na prezent pod choinkę?

Najlepiej taką, która zarówno dostarczy maluchowi mnóstwa radości i zabawy, jak i pomoże mu ćwiczyć różne przydatne umiejętności czy zdobywać nową wiedzę. Jeśli do jej tematyka będzie związana ze świętami, tak jak „Misiowa księga ukrytych rzeczy”, będzie to książka idealna! W tej cudownej, pełnej świątecznej atmosfery książce autorstwa Gergerly Dudas, znajdziecie uroczą historię i misiu, który chce zorganizować świąteczne przyjęcie dla swoich przyjaciół, a Twoje dziecko będzie mogło mu w tym pomóc! Niedźwiadkowi zostało mało czasu do wizyty gości, a pracy ma jeszcze bardzo dużo – musi udekorować dom, ubrać choinkę, przygotować wigilijne potrawy, upiec świąteczne pierniczki i zapakować prezenty. To wcale nie są łatwe zadania, tym bardziej że niektóre z potrzebnych rzeczy, takich jak złoty dzwoneczek, czerwona kokardka czy czapka Świętego Mikołaja gdzieś mu się zawieruszyły.
 

Waszym zadaniem jest pomóc Niedźwiadkowi w odnalezieniu zaginionych rzeczy i organizacji przyjęcia. Czy uda Wam się wszystko przygotować, zanim przyjdą goście? Sprawdźcie sami! Dzięki „Misiowej księdze ukrytych rzeczy” długie, zimowe wieczory będą znacznie przyjemniejsze, a wspólne czytanie i odszukiwanie zaginionych przedmiotów to świetna zabawa i nie lada wyzwanie dla całej rodziny.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy