Zdalnie sterowany helikopter dla dziecka
fot. AdobeStock

Helikopter to idealny pomysł na prezent (nie tylko) dla małego chłopca

Ceny niektórych helikopterów przerażają, ale jeśli jest to dopiero początek waszej przygody, jest w czym wybierać i to w przystępnych cenach!
Dominika Bielas
Zdalnie sterowany helikopter dla dziecka
fot. AdobeStock
Zalanie sterowane pojazdy to absolutny hit, jeśli chodzi o zabawki dla przedszkolaków i małych dzieci. Warto jednak wiedzieć, że idealnie sprawdza się również, jako prezent dla całkiem dużych chłopców. Jeśli masz w domu rajdowców, warto przejść na wyższy poziom i sprawić im latającą zabawkę.
Chyba każdy dorosły marzy o tym, by kupić własnemu dziecku np. na urodziny zabawkę, którą najbardziej kochało w dzieciństwie lub wręcz przeciwnie taką, której nigdy się nie miało, a bardzo chciało. Do tej takiej grupy prezentów bez wątpienia należą zdalnie sterowane pojazdy. Helikoptery osiągnęły niesamowity poziom i nie muszą być zabawkami tylko dla najmłodszych. Taka latająca maszyna będzie nie tylko spełnieniem marzeń, ale i idealną okazją do spędzanie wspólnego czasu na świeżym powietrzu razem z tatą!

Zobacz także:​ Święta to doskonała okazja, żeby nauczyć dzieci jak czerpać radość z życia

Czy to zabawka dla malucha?

Zabawka taka nie nadaje się dla zupełnie malutkich dzieci. Na początek warto wybrać coś, co jest owszem zdanie sterowane, ale nie odrywa się od ziemi jak np. bohaterowie bajek Superwings. Malec w ten sposób może zrozumieć, na czym polega zdalne sterowanie zabawką. Latanie to już kolejny poziom. Warto wiedzieć, że latające zabawki mogą uszkodzić się podczas upadku. Dla przedszkolaka wybierz coś prostego i wytrzymałego np. Silverlit, My First RC Helicopter (z serii dostępne są także drony).
Jeśli latać będzie również (lub przede wszystkim) tata albo starsze dziecko, osobiście polecałabym wybrać coś, co sprawdzi się na otwartej przestrzeni. Ja przerabiałam loty w małym mieszkaniu i nie polecam chyba, że mieszkacie w dużym domu. Helikopter sprawdzi się jako prezent na urodziny, Komunię, czy od Mikołaja, ale pod warunkiem, że tata nie zabierze zabawki dziecku. Jeżeli istnieje takie ryzyko, warto rozważyć zakup dwóch urządzeń pod choinkę na różnych poziomach  - dla małego i dla dużego pilota!

Zobacz także: Czy mamy czas i ochotę, by obchodzić święta zgodnie tradycją?​
Redakcja poleca: Musisz je zobaczyć - najciekawsze prezenty świąteczne dla przedszkolaka - VIDEO
Szukasz prezentu dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje prezentów świątecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Jak wybrać odpowiedni helikopter?

Na sklepowych półkach, czy w internecie (choćby na Allegro) jest bardzo duży wybór helikopterów. Trzeba się jednak porządnie zastanowić, czego tak naprawdę szukamy. Sprzęt można podzielić na ten dla początkujących (dzieci lub dorosłych i dla profesjonalistów. Czymś, co najpewniej najbardziej ciebie zainteresuje to cena. Te zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a najbardziej profesjonale to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Na co należy zwrócić uwagę? Pierwszą także rzeczą jest informacja o tym, czy helikopter jest sterowany na podczerwień (IR) czy też radiowo (RC). Te pierwsze są prostsze do sterowania, ale nadają się tylko do latania w pomieszczeniu. Natomiast helikoptery sterowane radiowo mogą być używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. [content:1_4603,0_26009,1_4472,1_4530:GALGallery] Jeśli to nie będzie pierwsza zabawka tego typu, dodatkowe znaczenie będzie miało w przypadku helikoptera sterowanego na radiwo, ile ma kanałów (im więcej kanałów tym więcej możliwości sterowania, ale i większa trudność), a także ile ma wirników (dwuwirnikowy dla początkujących, jednowirnikowy dla zaawansowanych w pilotowaniu takich urządzeń). Dodatkowe parametry to wielkość i waga (większe i cięższe urządzenia będą bardziej stabilne), maksymalna prędkość lotu, maksymalny zasięg, a także sposób zasilania. 

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy