Jakie imiona będą modne w 2020?
fot. AdobeStock

Rodzisz w 2020? Sprawdź, jakie imiona dla dzieci będą najmodniejsze!

Sprawdziłyśmy, które imiona rodzice wybierają coraz chętniej i przygotowałyśmy prognozę na 2020 r. Co będzie trendy?
Milena Oszczepalińska
Jakie imiona będą modne w 2020?
fot. AdobeStock
Jeśli za kilka miesięcy zostaniesz mamą, prawdopodobnie jedną z rzeczy, która najbardziej zajmuje twoje myśli, jest wybór imienia dla maleństwa. Dowiedz się, jak prezentują się trendy, żeby podjąć najlepszą decyzję.

Niezależnie od tego, czy chciałabyś nazwać dziecko w zgodzie z obecną modą, czy wręcz przeciwnie, zależy ci na oryginalności, powinnaś wiedzieć, jakie imiona są obecnie najpopularniejsze i których z nich popularność wciąż rośnie.

Jakie imiona będą modne w 2020?

Sprawdzając statystyki na stronie Ministerstwa Cyfryzacji, można zauważyć, że wśród imion nadawanych noworodkom w ostatnich latach, część z nich ma trend wzrostowy, a inne, do niedawna niezwykle popularne, nadawane są coraz rzadziej. Na tej podstawie można założyć, jakie imiona będą cieszyły się największą popularnością w 2020 roku.
Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...

Modne imiona dla dziewczynek

Jest kilka imion żeńskich, w których od kilku lat rodzice szczególnie gustują. Są to: Julia, Zuzanna, Zofia, Lena, Maja, Hanna, Amelia, Alicja, Maria i Oliwia. Od 2017 roku te imiona stale są w pierwszej dziesiątce popularności, choć nie zawsze częstotliwość nadawania każdego z nich jest taka sama.

Jeśli chodzi o pozostałe imiona, to widać, że coraz więcej rodziców decyduje się nazwać córkę Pola. W 2017 roku 3280 dziewczynek otrzymało to imię, a w 2018 roku już 3565. W pierwszej połowie 2019 roku imię Pola znajduje się tuż za pierwszą dziesiątką, a zatem trend rosnący wciąż się utrzymuje.

Podobnie sytuacja wygląda z imionami Marcelina, Gabriela, Michalina, Helena, Jagoda, Klara i Łucja. Wszystkie z nich rodzice nadawali dziewczynkom chętniej w roku 2018 niż w poprzednim. Jeśli ten trend się utrzyma, może to właśnie te imiona staną się najpopularniejszymi w 2020 roku.

Modne imiona dla chłopców

Wśród imion męskich, które najbardziej podobają się Polakom, od lat prym wiodą Antoni, Jakub, Jan, Franciszek, Szymon, Filip, Aleksander, Mikołaj, Wojciech i Kacper.

Na kolejnych miejscach rosnącą popularnością cieszy się imię Marcel. W 2017 roku nazwano tak 4581 chłopców, a rok później już 4661. Rosnący trend widać również w przypadku Stanisława, Leona, Nikodema, Ignacego, Tymona i Tymoteusza.

Wiesz już, jak nazwiesz swoje maleństwo? Wybierzesz któreś z imion z czołowej dziesiątki, takie, które z roku na rok zyskuje popularność, czy zupełnie inne, bardziej oryginalne imię? Jesteśmy bardzo ciekawe, jakie są wasze typy!
 
Źródło: gov.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy