Jakie kwiaty na Dzień Matki?
fot. adobe stock

Jakie kwiaty na Dzień Matki wybrać, a których nie wypada podarować mamie?

Kwiaty na Dzień Matki to od lat najlepszy prezent na święto mamy. Bukiety kwiatów zawsze sprawiają radość! Warto wiedzieć, że kwiatom także przypisuje się znaczenie. Wybierając kwiaty na Dzień Matki łatwo o faux-pas, dlatego unikaj kwiatów żółtych i fioletowych, a postaw na czerwone i różowe.
Katarzyna Gałązkiewicz
Jakie kwiaty na Dzień Matki?
fot. adobe stock
Jeśli zastanawiasz się jakie kwiaty na Dzień Matki wybrać, zdecyduj się na takie, które swoją głęboką symboliką pomogą wyrazić uczucia, które żywisz do obdarowywanej osoby. Możesz też po prostu wybrać kwiaty, które twoja mama lubi najbardziej. Dzień Matki jest szczególną okolicznością, z okazji której warto podarować naszym mamom kwiaty, które odzwierciedlałby naszą miłość, wdzięczność i szacunek. Osobiście wręczony bukiet będzie dla każdej mamy wzruszającym gestem i wyrazem pamięci. Jakie zatem kwiaty na Dzień Matki wybrać?

Spis treści:
1. Jakie kwiaty na Dzień Matki?
2. Co jeśli nie możesz wręczyć mamie kwiatów osobiście?
3. Jakich kwiatów nie dawać mamie?
 

Jakie kwiaty na Dzień Matki będą najlepsze?

Kwiaty wręczane z okazji Dnia Matki powinny być radosne i kolorowe, takie, które wywołają uśmiech na jej twarzy. Niech kolory kwiatów będą czerwone jak miłość, białe jak wdzięczność albo niebieskie jak wierność. Do gatunków, którym przypisano pozytywną symbolikę, należą:
  • frezje – wyrażają szacunek, uznanie oraz radość
  • bratki – oznaczają, że pamiętamy o tej osobie i bardzo nam na niej zależy
  • tulipany – tulipany, zwłaszcza czerwone, są wyrazem miłości. 
  • róże – czerwone róże symbolizują oddanie i miłość aż po grób. Dobrym pomysłem są także różowe róże, będące wyrazem uznania, podziękowania i wdzięczności za coś niezwykłego.
Redakcja poleca: Prezent na Dzień Matki: ozdobna świeczka. Maluch pęknie z dumy!
Na Dzień Mamy najlepszy będzie prezent własnoręcznie wykonany przez dziecko. Ozdobna świeca jest prosta do zrobienia, a w dodatku bardzo efektowna. Idealna na Dzień Matki!

Co jeśli nie możesz wręczyć mamie kwiatów osobiście?

Kwiaty na Dzień Matki mogą być też świetnym dodatkiem do prezentu, laurki czy po prostu życzeń w formie wiersza. Jeżeli nie możesz wręczyć mamie kwiatów osobiście, pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z usług poczty kwiatowej. Przesłanie kwiatów przez kuriera sprawi mamie ogromną niespodziankę i z pewnością wywoła uśmiech na jej ukochanej twarzy! 

Jakich kwiatów nie dawać?

Zdecydowanie odradzane są kwiaty, które symbolizują przemijanie i negatywne emocje. 
Warto wiedzieć, że nie należy nikomu dawać kwiatów żółtym kolorze, symbolizują złe intencje, zazdrość i złość. Uważa się nawet, że wywołują negatywne emocje. Podobnie należy unikać obdarowywania kwiatami w kolorze fioletowym. Fiolet oznacza żal oraz smutek. Nie wręczaj mamie kwiatów takich jak:
  • żółte goździki - ponieważ są symbolem pogardy.
  • żółte żonkile, ponieważ symbolizują zazdrość, ale także miłość bez wzajemności
  • chryzantemy, które kojarzą się ze smutkiem, przemijaniem i śmiercią.

Dowiedz się, jakie kwiaty lubi twoja mama. Jeśli akurat nie przepada za ciętymi kwiatami, dobrym zamiennikiem będą rośliny w doniczkach. Udając się do kwiaciarni, możesz także podpytać florystkę o znaczenie kwiatów oraz symbolikę kolorów. Profesjonalistka z pewnością pomoże skomponować idealnie pasujący do Dnia Matki bukiet!

Źródło: światkwiatów.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy