mama bawi się z synami
fot. Adobe Stock

Jakie naturalne cechy najczęściej posiadają dzieci? [WYNIKI PSYCHOTESTU]

Mamy już wyniki psychotestu Bambino, który pomógł rodzicom w sprawdzeniu, czy cechy ich dziecka przypominają osobowość pandy, surykatki, flaminga, alpaki, zebry czy kameleona! Dzięki temu mogli uzyskać rady psychologa, jak skutecznie je kierunkować i rozwijać. Dowiedz się, jakie zwierzę zebrało najwięcej głosów wśród uczestników psychotestu.
mama bawi się z synami
fot. Adobe Stock
Każde dziecko ma wyjątkowe cechy charakteru oraz temperament, które często pokrywają się z cechami innych dzieci. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy maluch jest wyjątkowy i potrzebuje indywidualnego podejścia rodzica lub wychowawcy. Znajomość dominujących cech pociechy pomaga nie tylko łatwiej ją zrozumieć, ale również skuteczniej stymulować. Jak myślisz, z jakim zwierzątkiem najczęściej dzieliły cechy dzieci rodziców wypełniających nasz test – pandą, surykatką, flamingiem, alpaką, zebrą czy kameleonem?

Na czym polegał psychotest Bambino?

Podczas psychotestu sprawdziliśmy, czy cechy dzieci pasują bardziej do: pandy, surykatki, flaminga, alpaki, zebry czy kameleona.

Nie wiesz, jakie cechy dominujące posiada twoje dziecko? Rozwiąż nasz psychotest! KLIK

Po rozwiązaniu quizu i sprawdzeniu, do jakiego zwierzątka pasują cechy dziecka, rodzice mogli przeczytać dedykowany wynikowi artykuł z poradami eksperta. Psycholog wskazała w nim, jak stymulować dominujące cechy dziecka oraz opisała, jak wpływają one na rozwój dziecka.


Nasz psychotest rozwiązało ponad 1500 rodziców. Aby jednak zabawie nie było końca, właśnie te zwierzątka znajdują się teraz też na opakowaniach nowej serii kosmetyków Bambino Dzieciaki. Wszystko po to, by wspierać dziecięcą naturę twojej pociechy! Jeśli chcesz wiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę: bambino.pl/pielegnujemy-dziecieca-nature

Znamy wyniki psychotestu! Najwięcej dzieci posiada cechy, które ma również… ZEBRA

Wynikiem najczęściej pojawiającym się wśród rozwiązujących psychotest rodziców była: ZEBRA. Taki rezultat pojawił się aż u 49% opiekunów. Jakie w skrócie jest dziecko, które posiada cechy zebry? Rozbrykane, niepowtarzalne, bardzo szybkie, miewa humorki oraz...  niesforną radość życia.
Jaki konkretnie jest maluch o cechach dominujących, które posiada również zebra? Przede wszystkim rozpiera go radość, przez co może trochę utrudniać zabawę innym. Podczas zabawy zwykle bryka to tu, to tam, i co kilka chwil zmienia miejsce zabawy, a także co rusz sięga po nową zabawkę i czerpie z tego ogromną radość. Zawsze znajduje czas na berka lub biegi, a gdy je, to zwykle robi to szybko i nie dojada, bo jednak mu nie do końca smakuje.
A jaka jest zebra? Każda zebra ma niepowtarzalny sposób ułożenia pasków na ciele. Poprzez położenie uszu u zebry można ocenić jej nastrój. Gdy jej uszy są w pozycji pionowej do góry - to oznacza, że jest spokojna i zadowolona.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak stymulować naturalne cechy, które przypominają cechy ZEBRY, koniecznie przeczytaj ten artykuł: KLIK

Inne popularne cechy dominujące u dzieci

Wiele dzieci ma cechy podobne do surykatek. Nawet co 5 maluch (21%), podobnie jak one, chętnie i aktywnie bawi się z innymi, a także służy wsparciem. Ponadto aż 37% dzieci, gdy są zmęczone, to zasypiają, jednak tylko wspólnie z rodzicami, a z kolei gdy są w parku, to aż 20% maluchów obserwuje co dzieje się w każdej, najmniejszej części zieleńca. Opiekunowie uznali także, że maluchy te są towarzyskie i lubią współpracę.

Rodzice biorący udział w teście potwierdzili także, że ich dzieci mają cechy podobne do pandy. Aż 28% maluchów w wolnym czasie lubi samodzielnie się bawić lub tulić rodzica. Ponadto, podobnie jak pandy, dzieci są indywidualistami, a także uwielbiają fikołki bądź wspinanie po drzewach (19%). Dodatkowo blisko 10% opiekunów uznało, że ich maluch może spędzić dużo czasu na samodzielnej zabawie, podczas której rzadko rusza się z miejsca.

Według niektórych rodziców ich dzieci podobne są do… kameleonów. Około 10% z nich uznało, że ich dzieci są skryte i raczej unikają aktywnego uczestnictwa w zabawach. Chętnie jednak malują, rysują, grają i tworzą – są nad wyraz kreatywne! A co robią, by sprawić komuś przyjemność? Robią laurkę lub recytują dla tej osoby wierszyk. Aż 27% rodziców uznało, że ich ulubioną zabawą jest chowanego lub ciuciubabka.

W jaki jeszcze sposób możesz pielęgnować dziecięcą naturę twojego dziecka?

Można to robić na wiele sposobów. Jednym z nich jest stosowanie nowej serii kosmetyków Bambino Dzieciaki. W tej wyjątkowej serii dostępne są produkty takie jak:
  • żel do mycia ciała i włosów 2w1 surykatka/flaming
  • płyn do kąpieli panda
  • krem do buzi i ciała Bolek i Lolek zebra
  • szampon alpaka

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę: bambino.pl/pielegnujemy-dziecieca-nature

W ramach akcji dzieci mogą wybierać preparaty do mycia z ulubionymi bohaterami – Bolkiem i Lolkiem – a także zwierzątkami, które posiadają podobne do nich… cechy charakteru! Gwarantujemy, że maluchy będą zachwycone!
Macie już ulubiony produkt z serii Bambino Dzieciaki?

Wyniki zostały przygotowane na podstawie psychotestu przeprowadzonego w serwisie Mamotoja.pl na grupie 1548 użytkowników w okresie 08-23.07.2021 r.
 
Materiał powstał z udziałem Bambino
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy