GRY

Jak wybrać najlepsze mleko następne dla dziecka?

Zastanawiasz się, jakie mleko następne wybrać dla swojego maluszka? Poznaj 6 cech dobrego mleka dla dziecka.

dziecko, butelka, mleko dla dziecka
fot. fotolia
Mleko mamy jest oczywiście najlepszym sposobem karmienia niemowlęcia, jednak w życiu większości kobiet przychodzi taki moment, gdy decydują się włączyć do diety maluszka mleko modyfikowane. I choć oferta produktów dostępnych w sklepach jest ogromna, to wybór wcale nie jest prosty. Przeciwnie – patrząc na opakowania wszystkich mieszanek mlekozastępczych, można dostać prawdziwego zawrotu głowy. Jak spośród nich wybrać tę najlepszą? Czym się kierować? Podpowiadamy!

6 cech dobrego mleka następnego

Każde mleko modyfikowane jest nieco inne, jednak możemy wyróżnić kilka cech, którymi powinna odznaczać się dobra mieszanka. Oto one.

1. Dostosowane do wieku dziecka. Mieszanki różnią się od siebie składem w zależności od wieku dzieci, dla których są przeznaczone. 6-miesięczny maluszek ma przecież zupełnie inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze niż roczny maluch, dlatego mleko następne zawsze dopasowuj do wieku swojej pociechy. Informację o tym, do jakiej grupy wiekowej jest skierowany dany produkt, znajdziesz na opakowaniu.

2. Dostosowane do specjalnych potrzeb Twojego dziecka. Jeśli Twoje maleństwo ma jakieś specjalne potrzeby żywieniowe (np. ma nietolerancję laktozy lub znajduje się w grupie ryzyka alergii pokarmowej), wybierając mleko następne, powinnaś uwzględnić te wymagania maluszka.

3. Dobry skład. No właśnie, ale co to znaczy „dobry”? Przede wszystkim taki, który dostarczy maluszkowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, czyli m.in. wapń i witaminę D3 dla mocnych kości, żelazo ważne dla tworzenia komórek krwi, witaminy A i C dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, aktywne kultury bakterii oraz oczywiście białko. Ten ostatni składnik jest szczególnie istotny, ponieważ stanowi budulec dla całego organizmu Twojej pociechy. Dlatego ważna jest zarówno jego jakość, jak i ilość. W mleku NAN OPTIPRO® Plus 2 znajdziesz wysokiej jakości białko OPTIPRO®, którego ilość jest dostosowana do potrzeb niemowlęcia po 6. miesiącu życia.

4. Smaczne. Mieszanki różnią się smakiem między sobą i nie każdy z nich może przypaść Twojemu maleństwu do gustu. Aby brzdąc jadł bez grymaszenia, postaw na takie mleko, które będzie mu po prostu smakować.

5. Łatwe w przygotowaniu. Mleko będziesz przyrządzała kilka razy w ciągu dnia, dlatego dla Twojej wygody cały proces powinien być jak najłatwiejszy. Sprawdź, czy mleko szybko rozpuszcza się w wodzie, tworząc gładką, jednolitą konsystencję bez grudek.

6. Wygodne opakowanie. Opakowanie mleka powinno pozwalać na łatwe i wygodne otwieranie, ale jednocześnie być szczelne i higieniczne tak, żeby do środka nie dostawały się żadne substancje z zewnątrz.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Kłopoty w pieluszce

Karm piersią, polecamy!