Mega Bloks
fot. Mega Bloks

6 cech idealnej zabawki dla malucha

W pierwszym etapie rozwoju dziecko uczy się rozpoznawać kształty, kolory i faktury. Wielu rodziców chcąc pomóc maluchowi w jego rozwoju, często szuka w sklepach zabawek oznaczonych jako „edukacyjne”. Często są to zabawki interaktywne z mnóstwem dźwięków i kolorów, które zamiast pobudzać wyobraźnię malucha, jedynie stymulują jego bodźce. Tymczasem najlepsze zabawki to takie, które nie ograniczają malucha i które można samemu zbudować.
Mega Bloks
fot. Mega Bloks

Jakie są cechy idealnej zabawki dla dziecka?

Zanim maluch sięgnie po gadżety takie jak pilot do telewizora czy telefon komórkowy, spraw aby czerpał radość z samodzielnego odkrywania świata. Idealna zabawka dla dziecka to taka, która:

1. Pobudza wyobraźnię

Szukając idealnej zabawki dla malucha wybierz taką, która pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Jeśli zabawka okaże się zbyt skomplikowana albo zbyt prosta, malec szybko ją odrzuci. Zabawka powinna zachęcać dziecko do zabawy i pobudzać jego wyobraźnię. Taką zabawką jest Spacerowy Słonik do ciągnięcia na kółkach z obrotowym brzuszkiem na klocki. Dopiero po złożeniu klocków w całość dziecko widzi zwierzątka.

2. Rozwija kreatywność

Idealna zabawka to taka, która rozwija kreatywność dziecka. Sympatyczny słonik posiada elementy, dzięki którym twój maluch odkryje w sobie prawdziwego twórcę. Klocki można wyjąć, a pokrywkę wykorzystać jako podstawkę do zbudowania hipopotama, małpki, tukana i żyrafy, przypasowując każde zwierzątko do odpowiedniego koloru. Maluch może też połączyć zwierzątka, doczepiając je do słonika na podstawkach z kółkami – stworzy w ten sposób prawdziwą paradę zwierząt! A po spacerze zwierzątka mogą odpocząć. Sprzątanie po skończonej zabawie nigdy nie było prostsze – można przechowywać wszystko w środku obrotowego brzuszka słonika!

3. Uczy komunikowania się

Dziecko od urodzenia jest aktywnym uczestnikiem procesu komunikacji. Spacerowy słonik to zabawka, która może stać się przyjacielem dziecka i pomóc w wyrażaniu uczuć. Idealne zabawki to takie, które uczą komunikować się z otoczeniem. Słonik do ciągnięcia na kółkach z obrotowym brzuszkiem na klocki to idealna zabawka dla dziecka. Maluch ma możliwość bawienia się różnymi zwierzątkami. Może z ich pomocą budować różne scenki i tworzyć dialog pomiędzy „bohaterami” zabawy, co wzmacnia jego zdolność komunikacji.

4. Motywuje do działania

Jeśli maluch ma trudności z samodzielnym ułożeniem zwierzątek lub połączeniem ich ze słonikiem w afrykański korowód, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbował zrobić to jeszcze raz. Możesz zachęcić go do działania udzielając mu wskazówek i chwaląc jego dokonania. Możesz również pokazać dziecku jak zrobić daną rzecz, a następnie pozwolić  mu, aby spróbował zrobić to samodzielnie. Pamiętaj, że jesteś dla maluszka najważniejszą osobą, dlatego Twoje uznanie znaczy dla niego bardzo wiele, a słowa aprobaty czy brawa zmotywują go do dalszego okrywania świata.

5. Wspiera proces rozwojowy dziecka

Często zadajemy sobie pytanie, czy robimy wszystko co w naszej mocy, aby nasz maluch rozwijał  się odpowiednio fizycznie i intelektualnie. Jednymi z pomocnych narzędzi są takie zabawki, które zachęcają do samodzielnej zabawy. Wraz z uroczym słonikiem i całą zgrają kolorowych przyjaznych zwierzątek twój maluch może tworzyć wspaniałe budowle i odkrywać świat! Gdy pociągnie słonika za sznurek, zobaczy jak w jego brzuszku kręcą się klocki. Nauka odbywa się tu głównie przez skojarzenia kolorystyczne, co dodatkowo wpływa na rozwój twojego malucha.

6. Jest dopasowana do wieku i poziomu rozwoju dziecka

Zabawki powinny być przede wszystkim bezpieczne i ekologiczne.  Na rynku pojawia się coraz więcej drewnianych zabawek, których naturalny skład przekonuje rodziców, a ich pociechom gwarantują frajdę z zabawy. Spacerowy Słonik do ciągnięcia na kółkach z obrotowym brzuszkiem na klocki to doskonałej jakości zabawka przeznaczona dla dziecka w wieku od 1 do 5 lat. Elementy są odpowiedniej wielkości, dzięki czemu są bezpieczne dla twojego dziecka.

Podsumowując, idealne zabawki to takie, które inspirują maluszka do odkrywania świata, wzbudzają jego ciekawość, rozwijają zmysły i zachęcają do samodzielnej nauki. Dlatego zapraszamy do wesołej zabawy z sympatycznym słonikiem i innymi zwierzątkami, które twój maluch może sam zbudować!Więcej: Mega Bloks
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy