cechy majowych dzieci
fot. Adobe Stock

9 fascynujących faktów o majowych dzieciach

Już choćby to, że rodzą się w najpiękniejszym miesiącu roku, czyni je na swój sposób wyjątkowymi. Ale majowe dzieci mają także ciekawe cechy charakteru – przekonaj się sama!
Agnieszka Majchrzak
cechy majowych dzieci
fot. Adobe Stock
Trudno wyobrazić sobie bardziej bajkowy miesiąc na urodzenie dziecka. Drzewa, kwiaty i wszystko dookoła kwitnie, pachnie, oszałamia barwą kolorów i soczystej zieleni. A ty właśnie zostałaś szczęśliwą mamą lub też lada dzień urodzisz swojego maluszka. Masz idealną porę na swoje macierzyństwo!

1. Najpiękniejszy prezent na Dzień Matki

Tylko maluchy urodzone w maju mogą swoim mamom sprezentować z okazji ich święta tak wyjątkowy i niepowtarzalny prezent. Móc obchodzić Dzień Matki, tuląc w ramionach ukochane, dopiero co narodzone dziecko, to musi być wzruszające przeżycie!

Redakcja poleca: Choinka ze słomek - jak ją zrobić [WIDEO]
Choinka ze słomek jest prosta w wykonaniu, a potrzebne materiały możesz znaleźć u siebie w domu. Aby zrobić ciekawe ozdoby świąteczne, wystarczą słomki i odrobina kleju. Obejrzyj film z instruktażem i zobacz jak w kilka minut wyczarować choinkę ze słomek do napojów.

2. Owoce letniej miłości

W maju rodzi się więcej dzieci. Koniec maja i czerwiec to czas "wyżu". Dzieci urodzone w maju z reguły poczynają się w sierpniu i we wrześniu, kiedy większość letnich związków przeżywa swoje pierwsze, pełne miłosnych uniesień wspólne chwile. Dodatkowo warto pamiętać, że maj jest miesiącem zakochanych, więc z pewnością ta miłosna aura nie opuszcza majowych maluszków.

3. Wytrwałe i wszechstronne

Jeżeli lubisz astrologię, to kilka szczęśliwych wiadomości – twoje majowe dziecko urodziło się pod fantastycznym znakiem zodiaku - Byka lub Bliźniąt. Dzieci urodzone od 20 kwietnia do 20 maja to Byk, podczas gdy urodzone od 21 maja do 20 czerwca to Bliźnięta.

Oba te znaki mają wiele wspaniałych cech – ludzie spod znaku Byka słyną z energii i wytrwałości, podczas gdy Bliźnięta są wszechstronne i komunikatywne. Są też cechy, które łączą te dwa znaki. Z całą pewnością jest to obrona swojego zdania oraz trzymanie się własnych poglądów. Majowe dzieci mają bardzo silną wolę i bywają uparte. Jeżeli bardzo czegoś chcą, to z pewnością znajdą sposób, aby to osiągnąć. W uczuciach mogą być powściągliwe (Byki) lub żywiołowe - kochają i nienawidzą z taką samą siłą (Bliźnięta). Wobec przyjaciół są oddane, ofiarne i wierne. Zawsze można na nie liczyć.

4. Kamieniem majowych dzieci jest szmaragd

To bardzo poszukiwany, wyjątkowo cenny kamień kolekcjonerski, stosowany w jubilerstwie od czasów starożytnych, ulubiony przez Kleopatrę. Jego fascynujący zielony kolor pięknie symbolizuje wiosenne przebudzenie się przyrody.

5. Wiatr we włosach

Majowe maluchy są stworzone do ruchu i nic w tym dziwnego - urodziły się w miesiącu, kiedy wszyscy siadają na rowery. Tak więc niewykluczone, że przy odrobinie szczęścia twój bobas będzie miał naturalny sentyment do jazdy na rowerze.

6. Czy fortuna sprzyja majowemu dziecku?

Być może. Dzieci z maja uchodzą za farciarzy. Niewykluczone, że sprzyja temu miesiąc ich urodzenia – uznawany za najszczęśliwszy miesiąc roku. Majowe dzieci to szczęśliwe dzieci, z wysoką samooceną. Dla nich szklanka jest zawsze do połowy pełna. 

7. Twój maluch może dzielić swoje urodziny z ulubioną gwiazdą

Urodziny majowego maluszka zbiegają się z miesiącem urodzenia całkiem fajnych, znanych ludzi. Gwiazdy urodzone w maju to aktorzy Cate Blanchett, George Clooney, Colin Farrell, muzycy Adele, Bono, Bob Dylan, David Gahan i Piotr Rogucki. To świetna mieszanka, prawda?

8. Majowe dzieci lubią długo urzędować

Ciężko będzie twojego malucha zagonić do łóżka. Badanie amerykańskiego miesięcznika „Sleep" wykazało, że osoby urodzone wiosną i latem prawdopodobnie pójdą spać później niż osoby urodzone jesienią lub zimą. Ma to wytłumaczenie w większej ilości światła słonecznego o tej porze roku, wpływającego na ich rytm dobowy.

9. Potrzeba piękna

Majowe dzieci sprawdzą się w zawodach, w których potrzebne jest poczucie piękna - są świetnymi projektantami, dekoratorami i wizażystami. Chętnie podróżują i jeżeli połączą to z pracą, mogą osiągnąć bardzo dobre wyniki, np. jako steward, pracownik biura podróży, przewodnik turystyczny. Odnaleźć się mogą również w obrocie nieruchomościami lub w dziennikarstwie. Często dobrze mówią w kilku językach obcych.

Każde dziecko jest wyjątkowe i z pewnością nie jest tak, że wystarczy urodzić się w konkretnym miesiącu, aby mieć takie, a nie inne cechy charakteru. Na szczęście jest to o wiele bardziej skomplikowane i dobrze, bo inaczej świat byłby raczej dosyć nudny i przewidywalny.

Ale może w tym opisie jest ziarno prawdy? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach na temat majowych bobasów.

Źródło: romper.com, onet

 

[content:2_1158,0_19516,0_21238,1_4233:GALGallery]
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy