kwietniowe dzieci
fot. Adobe Stock

6 cech charakteru kwietniowych dzieci

Twój maluszek będzie lojalnym i oddanym przyjacielem. Ale nie tylko - niektóre jego cechy mogą sprawiać kłopoty ! Zobacz, jakie są kwietniowe dzieci!
Agnieszka Majchrzak
kwietniowe dzieci
fot. Adobe Stock
Masz się z czego cieszyć! Kwiecień to wspaniały czas na rodzenie dziecka - przyroda budzi się do życia, przed wami najbardziej słoneczne i ciepłe miesiące roku. Jeżeli właśnie zostałaś szczęśliwą mamą lub twój poród planowany jest na kwiecień - oprócz cudownej pogody, która będzie sprzyjać harmonijnemu rozwojowi maluszka, dostałaś jeszcze wspaniałe cechy jego charakteru. Przekonaj się sama!

Takiego przyjaciela to ze świecą szukać

To, co szczególnie wyróżnia dzieci urodzone w kwietniu to ich oddanie i wierność wobec najbliższych, przyjaciół i znajomych. Jeżeli potrzebujesz pomocy, zawsze możesz na nie liczyć. Udzielą rady, potrafią rozwiązywać problemy, w czym pomagają im takie cechy charakteru jak odwaga i brak lęku.

Dużo dają i bardzo wiele dostają też w zamian - kwietniowe dzieci mają najlepszych przyjaciół, kolegów i partnerów. To jest ich premia za bycie tak lojalnymi!

Kwietniowe dzieci są pod znaku Barana lub Byka. Oba te znaki zodiaku odznaczają się silnym charakterem - są oddani, namiętni i zdeterminowani, aby nieść pomóc. Tak więc z pewnością nie zabraknie tego także twojemu maleństwu.
Redakcja poleca: USG prenatalne – kiedy i po co się je wykonuje [WIDEO]
USG prenatalne to jedno z najważniejszych badań w ciąży. Zwyczajowo nazywa się je USG w 12. tygodniu ciąży. Podczas tego ciążowego badania sprawdza się, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz ocenia ryzyko wystąpienia u płodu wad genetycznych.

Mocne zdrowie

Jak podaje The Washingtonpost.com, miesiąc urodzenia ma ogromny związek ze zdrowiem i chorobami, które mogą rozwinąć się w trakcie całego życia. I tu także dzieci kwietniowe są szczęściarzami. Maluchy urodzone w tym miesiącu mają bardzo dobre zdrowie i rzadziej chorują niż ich rówieśnicy urodzeni w innych miesiącach.

Urodzony przywódca

Kolejną cechą twojego dziecka będzie ambicja i wytrwałość w dążeniu do celu. Kwietniowe dzieci mają skłonność do dążenia do przywódczych ról. Czasami usłyszysz słowo "apodyktyczny", gdy opisuje się twoje dziecko - ale przynajmniej wiesz, że twój maluch doskonale wie, czego chce.

Odwaga i żądza przygód

Z chęcią przewodzenia grupie świetnie współgra kolejna cecha kwietniowych dzieci - odwaga i chęć poszukiwanie przygód. To dzieci, które nie znają barier. To niestety spore wyzwanie wychowawcze także dla ich rodziców - powinni być szczególnie czujni, ponieważ nigdy nie wiadomo, co przyjdzie im do głowy.

Wie, co czujesz

Dzieci urodzone w kwietniu są delikatne i empatyczne. Z łatwością wczuwają się w sytuację emocjonalną innych. Chętnie rozmawiają o trudnych uczuciach zarówno swoich, jak i bliskich im osób.

Mały niecierpliwus

Niestety - kwietniowe maluchy są niecierpliwe, co w połączeniu z ich przywódczymi skłonnościami czyni ich charakter często trudnym dla otoczenia. Stąd zaleca się rodzicom, aby pozwalali swoim dzieciom na samodzielność.

Dzieci urodzone pod znakiem zodiaku Barana obchodzą swoje urodziny między 1 kwietnia a 19 kwietnia, zaś te, które przyszły na świat między 20 kwietnia a 30 kwietnia są zodiakalnymi Bykami.
 

Oto kilka gadżetów, które przydadzą się dla twojego dziecka - małego Baranka lub ByczkaZnane osoby urodzone w kwietniu to: aktorzy - Russel Crowe, Al Pacino, Michelle Pfeiffer, Emma Watson, Eddie Murphy, Uma Thurman, Stanisława Celińska i Andrzej Seweryn; sportowcy - Wojciech Szczęsny i Andre Agassi oraz polityk - Hanna Suchocka.

A jakie są wasze dzieci? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach!

Źródło: practicalparenting.com.au

  [content:0_26709,0_24022,1_2439,2_1158:PsychologicalTest]  
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy