Marcowe dzieci
fot. AdobeStock

Uparte i konsekwentne w dążeniu do celu. Takie właśnie są marcowe dzieci

Rodzisz w marcu? A może twój maluch już świętuje w tym miesiącu? Oto kilka niezwykłych faktów, które sprawią, że jeszcze bardziej je pokochasz swoje dziecko.
Dominika Bielas
Marcowe dzieci
fot. AdobeStock

W marcu dni są coraz dłuższe, a zima zbliża się ku końcowi. Natura budzi się do życia, a nam przybywa energii i radości. A jakie są maluszki, które przyszły na świat właśnie w tym miesiącu? Przekonaj się sama.

Baby boom

Maluchy te zostały poczęte na przełomie czerwca i lipca. Przyjemna, ale jeszcze nieupalna pogoda zdecydowanie sprzyja miłosnym igraszkom, dlatego w marcu rodzi się więcej dzieci niż w miesiącach zimowych. Co ciekawsze na świat przychodzi więcej chłopców niż dziewczynek. Ponieważ większość ciąży przypada na miesiące zimowe, nie jest to bez znaczenia dla zdrowia marcowych dzieci. Często miewają one problemy z układem oddechowym. Dokuczają im również alergie i miewają problemy z układem krążenia. Dość powszechne wśród nich są problemy ze stawami. Sprawiają wrażenie, że są silne psychiczne, ale zmagają się ze stanami depresyjnymi i wahaniami nastrojów.

Charakterne i uparte

Typowe cechy charakteru dziecka urodzonego w marcu to szczerość, hojność, empatia i uprzejmość. Osoby te lubią się opiekować innymi. Zauważysz to, jeśli twojemu marcowemu dziecku, urodzi się rodzeństwo - starszak będzie się garnął do pomocy przy młodszym braciszku lub siostrzyczce! Starsi chętnie udzielają się w wolontariatach, działają w fundacjach i stowarzyszeniach. Cechują się dużym optymizmem i stawiają czoła wszelkim przeciwnościom. Niełatwo się zniechęcają, są uparci i konsekwentni, co dla ciebie jako mamy będzie nie lada wyzwaniem, ale to nic złego! Cechy te będą bardzo przydatne w grupie rówieśniczej, jak i w przyszłości - w życiu zawodowym.

Marcowe osoby to często urodzeni przywódcy. Lubią, gdy cała odpowiedzialność spoczywa tylko na nich. Idealne są dla nich służby mundurowe np. wojsko, straż pożarna, policja. Kanadyjskie badania wykazały, że dzieci urodzone w marcu mogą być świetnymi liderami firm. Teoria, którą przedstawili badacze, stwierdza, że ​​urodzeni w marcu są najczęściej najstarsi w klasie, co czyni ich naturalnymi przywódcami. Natomiast brytyjskie badania wykazały, że jako szefowie bywają apodyktyczni, zbyt emocjonalni i czasami niesprawiedliwi. Potrafią niestety długo żywić urazę i bywają humorzaści.
Redakcja poleca: Agnieszka Hyży o swojej patchworkowej rodzinie: „Martusia już się przyzwyczaiła” [WIDEO]
Agnieszka Hyży stara się stworzyć prawdziwy dom dla swojej 7-letniej córki. Jak w tej sytuacji odnalazł się jej mąż, Grzegorz Hyży, i jakie relacje nawiązał z dziewczynką? Dziennikarka przyznała, że duże znaczenie miał wiek Marty: gdy poznała Grześka, jej córeczka była malutka.

Prosto do celu

Marcowe osoby chętnie wyznaczają sobie ścieżkę kariery i doskonale wiedzą, w którym kierunku podążają. Są pracowite, ale muszą widzieć efekty pracy. Jeśli długo nie są doceniane, szukają nowych wyzwań. Chętnie uczą się nowych rzeczy i nie mają oporów, by zmieniać pracę w poszukiwaniu tego, co będzie im pasowało. Jednocześnie są to osoby obdarzone artystyczną duszą i dobrym gustem. Lubią działać samodzielnie i na własny rachunek, więc dobrze sprawdzają się także w zawodzie adwokata, architekta, nauczyciela, kierowcy czy sportowca. 

Znane osoby urodzone w marcu: Juliette Binoche, Przemysław Saleta, Jon Bon Jovi, Sarah Jessica Parker, Quentin Tarantino, Eric Clapton, Bruce Willis, Glenn Close, Marek Niedźwiedzki, Jerzy Kukuczka, David Irving, Lady Gaga.

Źródło: theasianparent.com, romper.com
  [content:0_26609,0_26492,0_26428,0_26294:CMNews]  
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy