Sierpniowe dziecko
fot. AdobeStock

9 niesamowitych faktów o sierpniowych dzieciach

Każda pociecha jest wyjątkowa i to nie podlega dyskusji. Jednak naukowcy, astrolodzy i rodzice od lat doszukują się cech wspólnych maluszków urodzonych w podobnym okresie roku.
Dominika Bielas
Sierpniowe dziecko
fot. AdobeStock
Sierpniowy termin porodu to nie lada wyzwanie dla każdej przyszłej mamy. Ciężarna musi się często mierzyć z uciążliwymi upałami, za to maluszki, które przychodzą na świat latem, są bardzo radosne jak wakacyjna aura. Jakie jeszcze cechy mają te dzieci? Zebrałyśmy dla was 9 bardzo ciekawych faktów na ich temat: 

1. Wysocy i zdrowi
Statystyki pokazują, że dzieci, które przychodzą na świat w sierpniu, są większe niż maluszki urodzone o innych porach roku, ale to nie wszytko. Niemowlaki te cieszą się bardzo dobrym zdrowiem i świetną odpornością. Co ciekawsze, w życiu dorosłym są zazwyczaj wysokiego wzrostu. Specjaliści oceniają, że to wszytko dzięki witaminie D (latem przebywamy więcej na słońcu). Nie bez znaczenia jest dieta. W ciepłe miesiące ciężarne mają szansę jeść więcej warzyw i owoców.

2. Pewni siebie, silni i zorganizowani
Osoby urodzone w sierpniu to astrologiczne Lwy lub Panny. Lwy są bardzo pewne siebie, silne psychicznie i fizycznie. Są dumne i charyzmatyczne. Panny natomiast są bardzo zorganizowane, precyzyjne w tym, co robią i skupiają się na szczegółach. Są niezawodne, a także bardzo inteligentne i praktyczne. Nie można im także odmówić charyzmy.

3. Szczęściarze
Osobom urodzonym w sierpniu sprzyja los. Udaje im się unikać kłopotów, mają fart i wszystko układa się po ich myśli. Jak to się dzieje? Naukowcy zauważyli, że osoby urodzone wiosną i latem mają większą tendencję do pozytywnego nastawienia do życia. Natomiast zdaniem psychologów optymiści częściej postrzegają siebie jako szczęściarzy. Nie bez znaczenia jest pewność siebie, którą są obdarzone własnie te osoby.

4. Gwiazda w firmie...
Na maluchy urodzone w sierpniu czeka fotel szefa. Nie zdziw się również, jeśli twój przełożony także urodził się w tym letnim miesiącu. Lwy są niezwykle pracowite, a także mają skłonność do wyręczania innych. Nie przepadają za pracą w grupie, gdyż lubią być w pełni odpowiedzialne za swoje obowiązki. Nie straszne im stres, presja i trudne warunki. Natomiast panny są niezwykle krytyczne i wymagające nie tylko wobec siebie, ale i innych. Nie wahają się, by ludziom w swoim otoczeniu wytykać błędy. Lubią analizować dany problem, znajdując jego rozwiązanie. To wszystko sprawia, że zarówno Lwy jak i Panny łatwo się pną po drabinie zawodowej. Są naturalnymi liderami! Każda mama maluszka urodzonego w sierpniu wie jednak, że u sierpniowego dziecka takie przywódcze cechy można zauważyć już w piaskownicy.

5. ... lub na scenie
Sprawdź, czy twój ulubiony aktor lub piosenkarka nie jest przypadkiem Lwem. Osoby te uwielbiają błyszczeć w świetle reflektorów. Chętnie wykazują się kreatywnością, ale nie lubią być zbytnio ograniczane. Dlatego maluszki spod tego znaku uwielbiają przedszkolne przedstawienia, czy też występy przed rodziną.

6. Zmotywowani i potrafią motywować
Sierpniowe dzieci ciężko zniechęcić do czegoś, gdy uznają to za ciekawy pomysł. Szukają pozytywnych stron każdego przedsięwzięcia i pokazują, że warto się starać. Potrafią też pozytywnie motywować innych, pokazywać im, że warto się starać i pracować nad sobą i dla siebie. Szlachetne i uczciwe postępowanie jest u nich umotywowane nie tylko moralnością, ale też wiarą w ideały. Zarówno Lwy, jak i Panny mają naturalny autorytet, ale także potrafią się troszczyć o innych. Pewnie dlatego wiele osób urodzonych w sierpniu zostaje nauczycielami.

7. Potrafią dbać o finanse
Chętnie oszczędzają, a swoje pieniądze wydają mądrze. U starszego dziecka tuż przy śwince skarbonce możesz zauważyć skrupulatne sporządzone notatki. Lubią dokładnie wiedzieć, ile mają pieniędzy, a większe wydatki starannie planują. Korzystają z okazji, nie lubią przepłacać. Rzadko dają się skusić na bezsensowny zakup.

8. Sprytni, ale trudni
Dzieci te są bardzo mądre, a inteligencja połączona z wrodzonym uporem sprawia, że są nie do powstrzymania. Lubią, jak się je podziwia. Dbają o swoją wygodę, są przeświadczone o swojej wyjątkowej wartości, dlatego czasami ciężko jest sprostać ich oczekiwaniom. Zarówno Lwy, jak i Panny wymagają dużo cierpliwości od bliskich osób. Nie znoszą kontroli i ograniczeń. Są bardzo niezależni.

Często Lwy dogadują z Pannami. Taki układ zapewnia równowagę, gdyż uzupełniają się wzajemnie. Patrząc na koło astrologiczne, bezpośrednim przeciwieństwem jest Wodnik i Ryby. Jeśli to twój znak droga mamo, możesz być pewna, że będzie ci ciężko dogadać się z własnym dzieckiem.

9. Skazani na sukces
W sierpniu urodziło się całe mnóstwo celebrytów i aktorów, a także wiele osób, które odniosły sukces i zapisały się na kartach historii: Napoleon Bonaparte, Jan III Sobieski, Barack Obama, Bill Clinton, Robert Lewandowski, Madonna, Robert de Niro Whitney Houston, Blake Lively, Mila Kunis, Kylie Jenner, Jennifer Lawrence. Nazwiska te mówią same za siebie, twój maluch jest dosłownie skazany na sukces!
Lew przynależy do żywiołu ognia. Jego kolor to żółty i złoty. Kamienie Lwa to topaz, chryzolit i sardoniks. Metal Lwa to złoto. Z kolei kwiaty Lwa to słonecznik, lawenda, pomarańcza.

Żywiołem Panny jest ziemia. Kolor tego znaku zodiaku to żółty, brązowy i zielony. Kamień Panny to krzemień. Metalem Panny jest platyna. Z kolei kwiatem idealnym dla Panny jest jaśmin i hiacynt.
Źródło: goodhousekeeping.co.za, mother.ly [content:0_25885,0_26109,0_25353,0_27141:CMNews]
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy