GRY

Jakie zabawki wpływają na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka?

Pierwszy rok życia dziecka to czas, kiedy w organizmie małego człowieka zachodzą szybkie i intensywne zmiany. Niemowlę rozwija zdolności poznawcze, uczy się chwytać przedmioty, unosić główkę i korzystać ze zmysłów. Odpowiednio dobrane akcesoria, takie jak maty edukacyjne czy interaktywne zabawki, mogą pomóc maluchowi w poznawaniu świata.

interaktywny piesek
fot. marko-baby.pl

Mata edukacyjna – zapewnia rozwój ruchowy

Dzięki macie edukacyjnej gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Leśna Kraina ułatwisz swemu dziecku naukę chwytania przedmiotów i unoszenia główki. Do maty przywieszone są urocze zabawki, dzięki którym maluch stanie się małym odkrywcą. Ptaszek ze światełkiem i muzyką oraz funkcją nagrywania, szeleszczący borsuk i szeleszcząca zabawka a ku-ku zachęcą twoje dziecko do odkrywania emocji. Wibrująca zawieszka i gryzaczek pomogą mu odkryć nowe zmysły, a bezpieczne lusterko zachęci do poznawania swojego odbicia. Mata edukacyjna pomoże dziecku wydłużyć czas spędzony na brzuszku, który przyczyni się do rozwoju ruchów całego ciała. Możesz położyć na macie dwójkę dzieci, aby bawiły się razem i wzajemnie naśladowały, zdobywając nowe umiejętności. Możesz też umieścić zabawki w zasięgu ręki dziecka, aby stymulować rozwój jego koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz umiejętności chwytające. Regulowane pałąki i przesuwane pierścienie zapewniają możliwość dostosowania ich do potrzeb rozwojowych dziecka.

Jeśli masz maluszka w wieku 0-6 miesięcy, połóż go na brzuszku twarzą do lustra. Jego odbicie zachęci go do przedłużenia czasu na brzuszku i unoszenia główki.  Pamiętaj o częstej zmianie pozycji dziecka. Dopiero w okolicy 4 miesiąca dziecko będzie samodzielnie obracać się z pleców na brzuszek. Gdy maluch będzie miał 3-6 miesięcy, przenieś wiszące zabawki na odpowiednią odległości od dłoni dziecka, tak aby mogło zabawkę uderzyć, wprawić w ruch lub złapać. Do raczkowania i stawiania pierwszych kroków zachęcą malucha kolorowe zabawki i aplikacje znajdujące się na macie.

Leżaczek-bujaczek-łóżeczko wraz z karuzelą – rozwija zmysły

Doskonałym rozwiązaniem, które wpływa na rozwój dziecka jest wielofunkcyjny leżaczek-bujaczek-łóżeczko 3w1 – Luxe. To miejsce nie tylko do siedzenia w bezpiecznej dla malucha pozycji, ale także okazja do rozwoju poprzez zabawę. Możesz położyć malucha w leżaczku, a sama usiąść na przeciwko i zachęcić go do interakcji. Dzięki temu twoje dziecko będzie wiedziało, że jesteś przy nim i że budujecie wspólną więź. Atrakcyjnym dla dziecka elementem tego wielofunkcyjnego leżaczka jest karuzela grająca muzykę ze światełkiem oraz 2 zawieszki. Maluch poznaje w ten sposób świat za pomocą zmysłu wzroku, słuchu oraz dotyku. Uczy się też rozpoznawania swoich emocji.  Zabawka posiada 7 melodii oraz dwa stopnie głośności. Dźwięk można ustawić w 3 trybach pracy: maluch może w jednym ciągu słuchać melodii zabawnych, kojących lub może aktywować muzykę w momencie, gdy złapie jedną z zabawek. Na spodzie dużego plastikowego kwiatka z 4 płatkami umieszczono obrazki kwiatuszka i ślimaczka, które błyskają światełkami, gdy gra muzyka. Do dwóch płatków przymocowane zostały urocze zawieszki - grzechoczący ślimak i kwiatuszek z bezpiecznym lustereczkiem i szeleszczącymi elementami z materiału. Zabawki są przymocowane na paski z rzepami, co umożliwia ich zdjęcie i umieszczenie dowolnych zabaweczek, aby urozmaicić dziecku zabawę.

Interaktywny piesek – uczy komunikowania się

Dzieci wykazują naturalną skłonność do nauki i rozwoju, dlatego ważna jest dla nich odpowiednia motywacja. Interaktywny piesek – Fred to idealny przyjaciel, który dostarczy dziecku chwile niezapomnianej zabawy. Piesek zachęca dziecko do podążania za nim, dzięki czemu maluch uczy się raczkować. Zabawka stymuluje zarówno emocjonalny, jak i fizyczny rozwój twojej pociechy. Piesek przyciąga uwagę dziecka różnorodnością kolorów, oraz możliwością wszechstronnej zabawy. Gdy dziecko włączy zabawkę, usłyszy miłą dla ucha, wesołą melodię, którą ponownie można włączyć poprzez wciśnięcie przycisku na łapce. Zabawka posiada grzechoczące oraz szeleszczące elementy, a także funkcję zmiany kierunku poruszania się.

Jeżeli masz maluszka w wieku 6-9 miesięcy, umieć przed nim zabawkę, wygnij ciało pieska tak, by zataczał koła i zmieniaj kierunek poruszania się raz w jedną, raz w drugą. Dotknij pieska, a wtedy zacznie kręcić się wkoło. Pomiędzy 9 a 12 miesiącem życia maluszek będzie chciał dosięgnąć zabawki i podążać za nią. Radosne melodie i ruch pieska z pewnością zaintrygują twoje dziecko i zachęcą je do raczkowania.


Więcej na: Marko

Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Kłopoty w pieluszce

Karm piersią, polecamy!