Jakie zabawki wpływają na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka?

Pierwszy rok życia dziecka to czas, kiedy w organizmie małego człowieka zachodzą szybkie i intensywne zmiany. Niemowlę rozwija zdolności poznawcze, uczy się chwytać przedmioty, unosić główkę i korzystać ze zmysłów. Odpowiednio dobrane akcesoria, takie jak maty edukacyjne czy interaktywne zabawki, mogą pomóc maluchowi w poznawaniu świata.
marko
fot. Marko
Aby maluch nauczył się wyrażać radość, okazywać emocje czy budować więzi społeczne, potrzebuje narzędzi, które pomogą mu zdobyć te ważne umiejętności. Poznaj zabawki, które wpływają na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka.

 

Mata edukacyjna – zachęca do poznawania nowych rzeczy

Dzięki macie edukacyjnej Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Świat Małej Księżniczki ułatwisz swemu dziecku naukę chwytania przedmiotów i unoszenia główki. Do maty przywieszone są urocze zabawki, dzięki którym maluch stanie się małym odkrywcą. Ptaszek ze światełkiem i muzyką, szeleszczący borsuk i szeleszcząca zabawka a ku-ku zachęcą twoje dziecko do odkrywania emocji. Wibrująca zawieszka i gryzaczek pomogą mu odkryć nowe zmysły, a bezpieczne lusterko zachęci do poznawania swojego odbicia. Mata edukacyjna pomoże dziecku wydłużyć czas spędzony na brzuszku, który przyczyni się do rozwoju ruchów całego ciała. To również wspaniale miejsce, które wpływa na rozwój emocjonalny i społeczny. Możesz położyć malucha na macie i udawać, że zabawki mówią do niego albo, że się cieszą lub smucą. Dzięki temu dziecko pozna różne emocje, a z czasem nauczy się je rozróżniać. Każdy rodzaj zabawy to okazja do poznawania świata, a czas spędzony z rodzicem jest dla dziecka niezwykle cenny.Leżaczek-bujaczek-łóżeczko 3 w 1 z budką  – rozwija zmysły

Doskonałym rozwiązaniem, które wpływa na rozwój dziecka jest wielofunkcyjny leżaczek-bujaczek-łóżeczko 3w1 z budką. To miejsce nie tylko do siedzenia w bezpiecznej dla malucha pozycji, ale także okazja do rozwoju poprzez zabawę. Możesz położyć malucha w leżaczku, a sama usiąść na przeciwko i zachęcić go do interakcji. Dzięki temu twoje dziecko będzie wiedziało, że jesteś przy nim i że budujecie wspólną więź. Atrakcyjnym dla dziecka elementem tego wielofunkcyjnego leżaczka jest zabawka świetlno-muzyczna na ruchomym ramieniu, która może zostać aktywowana przez dziecko. Zabawka posiada 9 melodii oraz dwa stopnie głośności. Relaksująca muzyka rozwija zmysły malucha, a lekkie wibracje i kształt leżaczka, w którym dziecko czuje się, jak w łonie matki, wspierają jego rozwój emocjonalny i społeczny.

Lampka/projektor muzyczny Mały Marzyciel z sensorem 3w1 – pobudza emocje

Każde dziecko pragnie mieć kolorowe sny, a odpowiednie zabawki mogą pobudzić emocje i wyobraźnię. Lampka nocna Mały Marzyciel z sensorem 3w1 zapewni kojący blask w całym pokoju dziecinnym, podczas gdy ty będziesz mogła kołysać malucha do snu. Lampka wyświetla projekcję gwiazd, a delikatne nocne światełko i przyjemna muzyka wpływają na rozwój emocjonalny i społeczny malucha. Gdy twoja pociecha podrośnie – rozkosznie relaksujące melodie pomogą jej zasnąć samodzielnie. W zależności od potrzeby można podnieść i zabrać Projektor muzyczny 3w1 - Mały Marzyciel tam, gdzie jest to potrzebne, rzucając światło tam i jako delikatne przypomnienie tego wspaniałego snu, który ma nadejść. Nieważne, w jakim wieku, Projektor muzyczny 3w1 - Mały Marzyciel to idealna droga do idealnego snu.Dzięki takim zabawkom dziecko będzie stawało się coraz bardziej ciekawe świata. Nauczy się poznawania własnych emocji oraz interakcji z innymi osobami z otoczenia. Niektóre zabawki możesz wykorzystać po to, aby rozbudzić w dziecku np. poczucie humoru. Inne służą temu, aby wyciszyć malucha i pobudzić jego zmysły. Gdy będą odpowiednio dobrane, pomogą maluchowi w poznawaniu świata i ułatwią więzi społeczne.

Materiał powstał przy współpracy z: Marko

Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Rozszerzanie diety

Wakacje z niemowlakiem