jakie zeszyty do 4 klasy
fot. Adobe Stock

Jakie zeszyty do 4 klasy szkoły podstawowej – wybieramy zeszyty dla czwartoklasisty

Zeszyty są jednym z najważniejszych elementów szkolnej wyprawki. Ich zakup bywa też sporym problemem podczas szkolnych zakupów. Rodzice często nie wiedzą, jaki zeszyt wybrać np. do informatyki, techniki czy muzyki. Podpowiadamy, jakie zeszyty najlepiej kupić dziecku do 4 klasy szkoły podstawowej. Wyjaśniamy, ile powinny mieć stron i jak dobrać je do nowych przedmiotów, których uczy się czwartoklasista.
Joanna  Biegaj
jakie zeszyty do 4 klasy
fot. Adobe Stock
Wraz z początkiem roku szkolnego i kompletowaniem wyprawki rodzice zastanawiają się, jakie zeszyty do 4 klasy szkoły podstawowej kupić dziecku. Jest to już kolejny etap edukacji, na którym uczeń ma znacznie więcej przedmiotów, niż w klasach niższych – będzie więc potrzebował więcej zeszytów. Będą się one także różniły od tych, z których korzystał w klasach 1-3. 

Maluchy z pewnością będą najbardziej zainteresowane wzorem na okładce zeszytu. Podczas zakupów warto więc nie tylko kierować się grubością zeszytu oraz tym, czy ma linie czy kratki, ale także ich wyglądem, aby dzieci robiąc w nich notatki czy odrabiając zadania domowe, korzystały z nich z przyjemnością.

Jakie zeszyty do 4 klasy – ilukartkowe, w kratkę czy linie?

W wyborze odpowiednich zeszytów pomoże spis przedmiotów w 4 klasie. Zazwyczaj wymagania w kwestii doboru zeszytu do konkretnego przedmiotu są w każdej szkole podobne. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy nauczyciel indywidualnie ustala, w jakim zeszycie mają pisać uczniowie podczas lekcji przedmiotu, który prowadzi. 

Zeszyty do klasy 4 szkoły podstawowej:
  • język polski – zeszyt w szeroką linię (32 kartki lub 60 kartek)
  • matematyka – zeszyt w kratkę (32 kartki lub 60 kartek)
  • język obcy – zeszyt w kratkę lub linie (32 kartki lub 60 kartek)
  • muzyka – zeszyt do nut w pięciolinię (16 kartek)
  • historia – zeszyt w kratkę (rzadziej w linie) (32 kartki lub 60 kartek)
  • przyroda – zeszyt w kratkę (32 kartki lub 60 kartek)
  • informatyka – zeszyt w kratkę (32 kartki lub 60 kartek)
  • technika – zeszyt w kratkę (32 kartki).
Kup po kilka sztuk zeszytów do każdego przedmiotu. Przydadzą się na cały rok szkolny. Zeszyty zwykle kończą się dzieciom w najmniej spodziewanym momencie, np. w niedzielę wieczorem, gdy wszystkie sklepy są zamknięte, a pracę trzeba pilnie odrobić na poniedziałek. Zapas zeszytów ratuje sytuację. 

Dzienniczek i brudnopis

Warto kupić także zeszyt do zajęć z wychowawcą, w którym dziecko będzie mogło zapisywać najważniejsze ogłoszenia lub prośby wychowawcy (tzw. dzienniczek). Najczęściej nauczyciele proszą, by był to zeszyt 16-kartkowy w kratkę.

Z pewnością czwartoklasiście przyda się także brudnopis, w którym maluch będzie mógł „na brudno” pisać odpowiedzi do zadań lub tworzyć szkice wypracowań. 

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy