GRY
 
 

Janet Jackson przerwała trasę koncertową. Czy spodziewa się dziecka?

O swoich planach, piosenkarka informowała fanów jakiś czas temu. Czy spełni się największe marzenie królowej popu?

fot. źródło: mtv.com
6 kwietnia na swoim profilu, Janet poinformowała wszystkich, że przerywa trasę koncertową. Powodem miały być plany powiększenia rodziny, a także wytyczne lekarzy, by piosenkarka przez jakiś czas odpoczęła. Dziś świat obiegła informacja, że 50-latka … już jest w ciąży! Czy to prawda? Janet i jej mąż Wissam Al Man, na razie nie komentują doniesień mediów.

Wiadomość od Janet

Chciałabym podziękować wszystkim fanom, którzy byli na moich koncertach. Dziś jednak czekają mnie pewne zmiany i uznałam, że muszę Was o tym poinformować. Planujemy z mężem powiększenie rodziny i muszę przerwać trasę koncertową. Proszę, byście zrozumieli,  że muszę to zrobić teraz. Lekarze powiedzieli, że muszę odpocząć. Nie zapomnę jednak o Was i wrócę do koncertów tak szybko, jak to będzie możliwe”.

Przeczytaj także: Późne macierzyństwo wśród gwiazd.
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

50-letnia ciężarna nie zaskakuje nikogo

Coraz więcej kobiet decyduje się na pierwsze dziecko po 40-stce. Wynika to oczywiście zarówno z braku odpowiedniego partnera, chęci zrobienia kariery przed narodzinami dziecka, jak i problemów zdrowotnych. Słynne mamy po 40-stce to między innymi: Małgorzata Kożuchowska, Monika Belluci, Susan Sarandon, Nicole Kidman, Geena Davis, Helen Fielding,  Holly Hunter i  Marcia Cross. W Polsce najstarszą pierworódką była aktorka Barbara Sienkiewicz, która w wieku 60-lat urodziła zdrowe bliźnięta.

Czy późna ciąża stanowi zagrożenie dla kobiety?

Po 40 r.ż. 1 na 100 noworodków, rodzi się z problemami zdrowotnymi. Zwiększa się także ryzyko poronienia, aż o 40%. U matki także pojawiają się komplikacje: cukrzyca,  zatrucia ciążowe, choroby nerek, nadciśnienie tętnicze i nadmierna otyłość. Jeżeli kobieta zdecyduje się na późne macierzyństwo, musi naprawdę bardzo o siebie dbać i w tym przypadku przysłowiowe „leżeć i pachnieć”, nabiera dosłownego znaczenia!

A co Wy uważacie na temat późnego macierzyństwa? Piszcie w komentarzach.

Przeczytaj także: Ciąża po 40.roku życia-jakie niesie zagrożenia?

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj