zakaz wychodzenia z domu w styczniu i samotny sylwester
fot. Adobe Stock

Jarosław Gowin zapowiada: skromny Sylwester i zakaz przemieszczania się w styczniu

W walce z pandemią czeka nas jeszcze kilka ciężkich tygodni – obostrzenia związane ze świętami, które zapowiedział rząd, a także... zakaz przemieszczania się w styczniu. Wicepremier oznajmił, że raczej nie ma szans na poluzowanie reżimu sanitarnego po świętach.
Joanna  Biegaj
zakaz wychodzenia z domu w styczniu i samotny sylwester
fot. Adobe Stock
Rząd, mimo wprowadzenia obostrzeń na czas świąt, najwyraźniej nie zakłada, że Polacy będą ich przestrzegać. Politycy już planują działania, które mają zapobiec wzrostowi zakażeń koronawirusem po świętach Bożego Narodzenia. Najprawdopodobniej w styczniu będzie obowiązywać zakaz przemieszczania się.

Świąteczne obostrzenia

W Polsce rząd wprowadził lockdown, który teoretycznie obowiązuje do 27 grudnia. Obostrzenia dotyczą świąt, między innymi ograniczeń w liczbie osób, które będą mogły się spotkać w tym wyjątkowym czasie.

Kameralny Sylwester

Wicepremier Jarosław Gowin, zapowiedział, jak będzie wyglądać tegoroczny Sylwester. Zdradził on, że rząd planuje po świętach wprowadzić ograniczenia w przemieszczaniu się. Możliwe, że wejdą one w życie już przed Sylwestrem. Tym samym, Jarosław Gowin rozwiał nadzieje Polaków na huczną zabawę. Nie jest wykluczone, że Sylwestra będzie można spędzić jedynie w gronie najbliższych osób. 

Ograniczenia w przemieszczaniu się

Po świętach prawdopodobnie rząd wprowadzi kolejne obostrzenia, tym razem będą one dotyczyć ograniczeń w przemieszczaniu się. Jak powiedział Jarosław Gowin, nie będą to twarde zakazy, a apel, by nie wychodzić z domu bez wyraźnej potrzeby.
„Pierwsza połowa stycznia raczej będzie okresem, kiedy nadal powinniśmy ograniczać kontakty międzyludzkie. Tym bardziej dotyczy to sylwestra, powinniśmy się nastawić na wydarzenie bardzo kameralne” - powiedział Jarosław Gowin.

Źródło: biznes.radiozet.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Ozdoby choinkowe – bombki metodą decoupage
Sprawdź, jak zrobić bombkę za pomocą metody decoupage.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy