GRY
 
 

Jaś i Małgosia w Andersenie

27.01.2013r., godz.12.00 Teatr. H.Ch. Andersena zaprasza dzieci na spektakl Jaś i Małgosia.

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
JAŚ I MAŁGOSIA
reż Zbigniew Lisowski

Po przerwie na deski Teatru Andersena wraca spektakl "Jaś i Małgosia" w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego. Opowieść o dwójce dzieci, które zgubiły się w lesie, to historia, którą raczą nas rodzice i dziadkowie od maleńkości. To jednocześnie jedna z najbardziej okrutnych opowieści dla dzieci. Przynajmniej w oryginalnej wersji Braci Grimm. Ojciec porzucający dzieci w lesie , bo nie może ich wyżywić. Starucha trzymająca chłopca w klatce i tucząca go niczym prosię, z zamiarem zjedzenia. W końcu rozkoszne dzieci wpychające starszą panią do rozpalonego pieca. W spektaklu przygotowanym przez zespół Teatru Andersena, może nie jest tak okrutnie, a starucha to atrakcyjna pani w szpilkach, jednak przesłanie zostaje to samo. Czy dziecięca ( i nie tylko) pazerność i łakomstwo ma swoje granice? I czym najłatwiej skusić dziecko? Bo już chyba nie pierniczkiem? Do domku "Cioci Jadzi", tak określa siebie Baba Jaga, zostają zaproszeni nie tylko tytułowi bohaterowie, ale również cała widownia. I o ile wejść jest całkiem prosto, wystarczy rozwinąć i połknąć cukierek, o tyle z wyjściem ze słodkiego raju jest już problem...

Spektakl „JAŚ I MAŁGOSIA” był prezentowany podczas XIX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek SPOTKANIA w Toruniu, gdzie zdobył nagrodę na scenografię, autorstwa Pavla Hubički.

Bilety do kupienia w kasie Teatru im. H. Ch. Andersena w cenie 20 zł (indywidualny) i 15zł (grupowy).
Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem.
Tel. 81-532 32 25

Teatr. H.Ch. Andersena
Ul. Dominikańska 1 (na Starym Mieście)
Lublin
www.teatrandersena.pl
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.
Doładuj
Przeładuj